Громадські лідери Львівщини вирішать наболілі проблеми місцевих громад

22 березня 2012 року, на прес-конференції у Львові  Лідери громадських організацій та ініціативних груп Львівщини застосують знання і практичні навички, отримані під час навчання у «Школі для неурядових організацій», щоб здійснити  

На прес-конференції, директор НДІ в Україні пані Крістіна Вілфор вручила усім учасникам «Школи для НУО» сертифікати про завершення навчання та відмітила найкращих випускників, які отримають підтримку від НДІ для успішного здійснення кампаній громадського лобіювання. Президент Херсонського обласного Фонду милосердя та здоров’я і головний тренер Школи пані Алла Тютюнник побажала учасникам успіхів та пообіцяла і надалі передавати їм свій багатий досвід ефективного вирішення місцевих проблем.

Найкращі випускники Школи коротко представили журналістам розроблені ними кампанії громадського лобіювання, до яких будуть залучені місцеві громади, органи місцевої влади та політичні партії:

–        ГО “Товариство Трускавчан» сприятиме підвищенню рівня прозорості процесу ухвалення рішень міською радою міста Трускавець через прийняття положення про персональні голосування і внесення відповідних змін в регламент;

–        ВМГО «Студентське братство» разом із МГО «Екологічна гвардія» та МГО «Молоді журналісти» сприятиме створенню системи громадського, державного і самоврядного контролю за охороною вікових дерев та дотриманням законодавства про заборону торгівлі червонокнижними рослинами, шляхом розбудови мережі ековолонтерства, лобіювання прийняття місцевими органами влади відповідних рішень, і побудови системи ефективної взаємодії та обміну інформацією ековолонтерів з місцевими владами у 20 районних центрах та 9 містах Львівщини;

–        ЛОМГО «Учнівське братство» разом з ЛОГО «Інформаційно-аналітичний центр «Логос» сприятиме створенню умови для розвитку дослідницької, громадської активності молоді, учнів шкіл 20 районів і 9 міст обласного значення Львівщини, що сприятиме зменшенню рівня вживання алкоголю серед молоді, шляхом лобіювання ухвалення відповідних рішень органами місцевої влади;

–        Ініціативна група села Рогізно сприятиме ліквідації небезпеки для життя і здоров’я  жителів с. Рогізно Жидачівського району Львівської області та загрозу руйнування  житла й підтоплення земельних ділянок шляхом громадського лобіювання включення меліоративного каналу (річки Рогозянки) до програми капітального ремонту систем, що перебувають у комунальній власності та прийняття рішення щодо періодичного проведення очисних робіт водойми.

–        Ініціативна група «Майбутнє Курович» сприятиме зменшенню рівня екологічної небезпеки для жителів села Куровичі Золочівського району Львівської області шляхом громадського лобіювання виконання місцевою владою ЗУ «Про відходи» та ЗУ «Про питну воду та питне водопостачання», що буде включати  впорядкування місцевого сміттєзвалища, здійснення контролю за якістю питної води, охороною джерел питного водопостачання, забезпечення інформування населення про якість питної води та стан питного водопостачання.

–        Орган самоорганізації населення «Бабичі» сприятиме покращенню рівня безпеки жителів села Бабичі за допомогою громадського лобіювання прийняття рішення місцевої влади про виділення коштів на встановлення нічного освітлення вулиць в с. Бабичі Радехівського району Львівської області.

–        Громадська організація «Агенція розвитку Радехівщини" сприятиме покращенню реабілітаційної допомоги дітям з обмеженими можливостями у Радехівському районі шляхом громадського лобіювання прийняття рішення міської ради про виділення приміщення та рішення районної ради про створення районного реабілітаційного центру для неповносправних дітей Радехівського району Львівської області та передбачення коштів з місцевого бюджету для підтримки діяльності даного центру.

–        Громадська організація «Західноукраїнська агенція регіонального розвитку» сприятиме мінімізації негативного впливу на здоров’я населення та навколишнє природнє середовище 17 тис. тон нафтових відходів (гудронів), які 11 років лежать під відкритим небом неподалік м. Новий Розділ, шляхом громадського лобіювання прийняття рішень Львівської обласної ради та міської ради м. Новий Розділ про здійснення заходів та виділення коштів з бюджетів для очищення території від гудронів.

У рамках програми «Школа для НУО у Львівській області», що діяла з вересня 2011 по лютий 2012, лідери успішних українських громадських організацій та експерти НДІ навчили двадцять активістів Львівщини основам відстоювання інтересів громадян, ефективної роботи з органами влади і політичними партіями, залучення додаткових коштів, та допомогли опанувати практичними навичками громадської роботи.

Програма НДІ „Школа для неурядових організацій”, яка фінансується Агентством США з Міжнародного Розвитку, допомагає вирішувати проблему нехтування питанням громадської активності у віддалених районах України і зміцнює процес побудови демократії в Україні. НДІ сподівається і надалі працювати з громадськими організаціями з різних областей і залучати їх до побудови громадянського суспільства в Україні

Архіви