Експерт: Боротьба із токсичним борщівником на Львівщині не ведеться

Влада Львівської області так і не надала кошти, закладені в екологічному фонді, на знищення токсичного борщівника Сосновського, який уже окупував сотню тисяч гектарів на Львівщині. Про це сьогодні на брифінгу розповів керівник медіа-проектів ЛОГО «Львівський прес-клуб» Роман Шостак, інформує кореспондент Вголосу.

Як повідомив Шостак, «Львівський прес-клуб» надіслав запити на публічну інформацію кільком управлінням Львівської ОДА щодо коштів закладених на боротьбу-знищення борщівника Сосновського у Львівській області.

«Зокрема, Головне управління з питань внутрішньої політики, преси та інформації ЛОДА дало відповідь на наш запит. В ній йдеться про те, що за офіційною інформацією головного управління економіки та промислової політики ЛОДА в обласному фонді охорони навколишнього природного середовища у складі обласного бюджету на 2012 р. передбачено кошти в сумі 99 тис. грн. на природоохоронний захід «Проведення заходів з охорони та відтворення природних рослинних ресурсів» (підготовка заходів із знешкодження борщівника Сосновського у Львівській області)», –  зазначив Шостак.

Проте, за словами голови ГО «Бюро екологічних розслідувань» Дмитра Скрильнікова, на початок вересня 2012 року захід не реалізований.

«Кошти, передбачені на цей захід, не виділялись. Це смішні кошти, їх замало. Треба розробити план конкретних заходів», – зазначає він.

Окрім того, за словами завідувача лабораторії захисту рослин Інституту сільського господарства Карпатського регіону НААН України Катерини Яцух, боротись із токсичним борщівником потрібно негайно.

«Боротьба із цим шкідливим бур’яном в області ведеться «ніяк». Тому сьогодні треба мобілізуватись, щоб ефективно боротись із цим шкідником. Голови сільських рад мають на своїх територіях проводити скошування, щоб не дати борщівнику цвісти. Він дуже виснажує грунт, бо коренева система може сягати більше метра. Також поруч не можуть рости інші рослини, бо він їх затінює. Нам треба провести наукові дослідження, щоб розробити хімічні засоби боротьби із борщівником», – каже вона.

Архіви