Дороги загального користування на Львівщині ремонтуватимуть за старою схемою

Завтра, під час сесії Львівської облради, депутати ділитимуть кошти на розвиток області у 2017 році.

Першим питанням, яке вони розглянуть, буде надання грошей на будівництво та ремонт доріг. Оскільки на ці потреби йде найбільша частка з бюджету – 172 млн гривень.

Про це сьогодні, 6 березня, під час прес-конференції на тему: «Програми освіти, безпеки та доріг Львівщини: чи прозоро, чи ефективно, чи перспективно?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила депутат фракції «Самопоміч», член комісії з питань дорожнього господарства, інфраструктури, регулювання земельних відносин, адміністративно-територіального устрою, планування території та архітектури ЛОР Тетяна Письменна.

За її словами, наразі фракція «Самопоміч» ще не визначилася, чи голосуватиме саме за цю програму. Адже у депутатів від цієї фракції є дуже багато зауважень. Проте є й позитивні моменти.

– Цього року за будівництвом доріг будуть вести незалежний нагляд. Начальник «Львівоблавтодору» визнав, що тоді в нього буде менше роботи, а дороги робитимуть якісніше, – каже депутат.

Але вона наголосила, що незалежний нагляд буде тільки на дорогах комунальної власності. Дороги загального користування, на які йде левова частка бюджету, будуть ремонтувати за старою схемою: сам склав акт, сам провів та виграв тендер, сам зробив та сам підписав акт виконаних робіт.

Водночас Тетяна Письменна продовжує наполягати, що 13 депутатів, які входять до комісії з питань дорожнього господарства, не можуть визначати перелік доріг, що підлягають ремонту.

– У комісії немає представництва від кожного району. Торік було розраховано 5 млн гривень для кожного району. Цього року такого немає. І може статися різкий перекіс, коли все фінансування піде в два райони, – каже Тетяна Письменна.
Депутат вимагає запровадити фінансову відповідальність для тих підрядників, які виграють тендери, але не виконують роботи або ж виконують її неякісно.

Також 11 млн гривень депутати Львівської облради надають на програму сприяння матеріальному забезпеченню окремих військових формувань, які дислокуються на території Львівської області. Загалом за допомогою звернулося 32-і військові частини. Минулого року левову частку коштів отримали 24 механізована бригада та 80 аеромобільна.

– Це – військові, які постійно на передовій, виконують надзвичайно важливі завдання. Вони найбільше потребують паливно-мастильні матеріали, засоби радіозв’язку, засоби для бойової та фізичної підготовки, – каже депутат фракції «Самопоміч», заступник голови комісії з питань законності, правоохоронної діяльності, дотримання прав людини та військових проблем ЛОР Юрій Голуб.

Ще 8 млн гривень надано на програми протидії тероризму, підтримки поліції  та захист цивільного населення від техногенних ситуації.

Архіви