Добровільне об’єднання громад не має термінів – експерт

Згідно з новим, доопрацьованим, перспективним планом об’єднання територіальних громад, у Львівській області може бути 95 спроможних громад.

Про це сьогодні, 8 серпня, під час інтерв’ю-прес-конференції на тему: «Хто малює карту об’єднання територіальних громад Львівщини?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила регіональний консультант проекту «Пульс» Асоціації міст України Галина Гречин.

Вона нагадала, що торік, коли Львівська обласна рада схвалювала перспективний план, то до розгляду було запропоновано 184 плани з об’єднання громад. Львівська обласна рада схвалила 162. А Кабмін затвердив тільки 88. І повернув план на доопрацювання.

– Зараз цей план вже доопрацьований. І після того, як депутати облради повернуться з канікул, будуть його розглядати. За попередньою інформацією, у Львівській області має бути 95 спроможних громад, – каже вона.

За словами Галини Гречин, перспективний план – це такий собі бізнес-план, за яким громада планує розвиватися.

– Якщо план новоутвореної громади цілком буде збігатися з тим, що написано в плані, який розроблений обладміністрацією, схвалений облрадою та затверджений Кабміном, вона має право на державні субвенції, дотації та інше, – зауважила вона.

Водночас, за словами аналітика ВГО «Асоціація сприяння самоорганізації населення» Марії Дзюпин, вимог до термінів, коли територіальні громади мусять закінчити своє добровільне об’єднання – немає.

– Якщо говорити про населенні пункти навколо Львова, то вони дуже розвинуті, в них є дуже хороші бюджети. Кожна громада має кілька варіантів  об’єднання. І зараз, на процесі завершення доопрацювання перспективного плану, дуже важливо, щоби були залучені не тільки фахівці, але й самі громади. Тому що людям потім жити в цьому об’єднанні, – вважає вона. 

Архіви