Добродомов найкраще створює закони з Мусієм, Юринець – з Парасюком, а брати Дубневичі – один з одним

Порівняно зі своїми попередниками, депутати Верховної Ради восьмого скликання працюють набагато активніше.

Про це сьогодні, 16 червня, під час прес-конференції ГМ "ОПОРА" на тему: «Наскільки ефективно працюють народні депутати Львівщини: аналіз діяльності крізь призму округів», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив представник мережі «Опора» у Львові Олександр Неберикут.

– Це проявляється не тільки в кількості законопроектів, яких зареєстровано мало не три тисячі. Це проявляється і в кількості часу, який витрачається на роботу.

Якщо депутати попереднього скликання працювали близько місяця в форматі пленарних засідань з півроку, то цей парламент вдвічі більше. І переносили вихідні дні, і працювали у святкові дні. Такого раніше не було, – каже він.

Крім того, попередній парламент постійно блокували опозиційні партії та депутати. А зараз такого ще не було.
– Що стосується кількості законопроектів, то не важливо, чи їх є 3 тисячі, чи 10 тисяч. Важливо, скільки з них прийнято. Отож, ми бачимо, що Кабмін подав 159 та 35 подав Президент. З них було ухвалено шосту частину. Це – дуже багато. Попередній парламент за цей час набагато менше ухвалив, – каже Олександр Неберикут.

За його словами, в цьому парламенті існує коаліція, і партії між собою дуже добре комунікують.  
– Блок Порошенка у 94 випадках зі ста голосує однаково з «Народним Фронтом», це основний його союзник. 93 відсотки – спільного голосування з Радикальною партією Ляшка. 78 відсотків – спільних голосувань з об’єднанням «Батьківщини». І лише 67 відсотків – з об’єднанням «Самопоміч», – зауважив активіст.

Що стосується «Самопомочі», то її роль в коаліції є найменш вираженою.

Що стосується депутатів-мажоритарників від Львівщини, то активісти помітили, що більшість з них не є ініціаторами та авторами законопроектів, а тільки підтримують інших депутатів. Загалом ці депутати підписалися під 136 законопроектами.
– Переважна частина депутатів не має самостійних законопроектів. Хоча лідерами законотворців є Дмитро Добродомов, Володимир Парасюк та Оксана Юринець.

Винятком є Тарас Батенко, який самостійно зареєстрував кілька законопроектів, які стосуються відзначення пам’ятних дат чи інших проблем округу, – каже Олександр Неберикут.

У цих законопроектах втілюють передвиборчі обіцянки або реагування на поточні проблеми. Але такі індивідуальні проекти не мають шансів на прийняття.

Дмитро Добродомов найкраще співпрацює з Олегом Мусієм. Ще непогано працює над законами Добродомов з Богданом Матківським. Оксана Юринець надає перевагу співпраці над законопроектами з Володимиром Парасюком. А брати Дубневичі віддають перевагу співпраці один з одним.
– Але в цілому діяльність депутатів-мажоритарників Львівщини не є синхронною і не є скоординованою. Не має таких документів, які би об’єднували всіх депутатів-мажоритарників, стосувалися проблем Львівщини або кількох округів і були би предметом лобіювань депутатів від Львівщини, – каже активіст.

Архіви