Для боротьби з сучасним рабством ухвалять обласні програми

Всеукраїнська коаліція громадських організацій із протидії торгівлі людьми розпочала проект «Спільними зусиллями влади та громади – проти торгівлі людьми». Він націлений на поліпшення протидії сучасному рабству на місцевому рівні. Результатом проекту має стати ухвалення якісних цільових обласних програм із протидії торгівлі людьми та надання фінансування на їх виконання з місцевих бюджетів. Про це повідомила прес-служба "Західноукраїнського центру "Жіночі перспективи". 

Проект передбачає підвищення обізнаності місцевих державних службовців та депутатів місцевих рад у протидії торгівлі людьми, координацію місцевих потреб зі стратегічними напрямами Державної програми з протидії торгівлі людьми до 2015 року. Проект буде реалізовуватись у співпраці з органами державної влади та місцевого самоврядування, до обговорення цільових соціальних програм будуть залучені місцеві громади та представники усіх структурних підрозділів, на які мають протидіяти сучасному рабству. 

«Протидія торгівлі людьми була визначена одним з пріоритетів головування України в ОБСЄ у 2013 році та є частиною інших міжнародних зобов’язань, що взяла на себе держава, – говорить Марина Пасєчник, голова правління Всеукраїнської Коаліції громадських організацій із протидії торгівлі людьми, – Це означає, що країна має показати приклад у боротьбі з сучасним рабством, а отже, підвищити відповідні стандарти внутрішньої політики. Крім того, у 2013 році Рада Європи буде моніторити виконання Україною положень Конвенції «Про заходи щодо протидії торгівлі людьми», ратифікованої Верховною Радою України у 2011 році. Саме тому наш проект є дуже вчасним – він сприятиме реальному виконанню взятих Україною зобов’язань, особливо на місцевому рівні, там, де живуть постраждалі від торгівлі людьми та представники груп ризику». 

За оцінками представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні з 1991 року понад 120 тисяч українців постраждали від різних форм сучасного рабства. 

У 2011 році був прийнятий Закон України «Про протидію торгівлі людьми», а у 2012 році – Державна цільова програма з протидії торгівлі людьми до 2015 року. 

Довідка 

Проект виконуватиметься за підтримки представництва Міжнародної організації з міграції (МОМ) в Україні та за фінансування Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) і Міністерства закордонних справ Королівства Данії. Організації-члени коаліції, що беруть участь у проекті: Чернівецьке обласне громадське молодіжне об’єднання «Сучасник» (Чернівці); фонд «Любисток» (Миколаїв); "Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи» (Львів); громадська організація ”Волинські перспективи” (Луцьк); громадський рух «Віра, Надія, Любов» (Одеса); вінницька обласна правозахисна організація "Джерело надії" (Вінниця); ХОМО «Жіноча громада»(Харків); херсонський обласний центр «Успішна жінка» (Херсон); ТМЖК «Відродження нації» (Тернопіль). 

Архіви