Андрій Садовий посів 16 місце у рейтингу публічності міських голів України, що належить до категорії низького рівня.
Про це сьогодні, 30 вересня, під час прес-конференції на тему: "Індекс публічності-2015. Чому Львівська міська рада знову не перша?", яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила юрист Громадянської мережі ОПОРА у Львові Наталія Радиш.
– Міський голова Львова – єдиний з голів, хто цього року набрав менше балів, ніж минулого. Загалом у рейтингу всіх міських голів, які досліджувалися, Андрій Садовий посів 16 місце, що належить до категорії низького рівня публічності, – каже Наталія Радиш.
За її словами, найбільший негатив міського голови Львова в тому, що він не є відкритим до безпосередньої взаємодії з громадськістю. А серед позитивів Андрія Садового залишилося те, що й торік – вчасне оприлюднення декларації доходів на сайті міськради та розпоряджень міського голови, комплексної стратегії розвитку міста. З нового додалося оприлюднення інформації про радників міського голови.
– Тепер всі можуть бачити, що наш міський голова має три штатних і 28 позаштатних радників. Це найбільша кількість серед усіх міських голів, – зауважила Наталія Радиш.
На її думку, попри те, що Андрій Садовий дуже часто записує відеозвернення, та він замало комунікує особисто з виборцями.
– Мер зрідка проводить консультації з громадськістю чи організовує виїзні зустрічі. Записатися до нього на прийом є доволі складно. Спочатку треба звернутися до директора департаменту чи управління, отримати від нього письмову відповідь на звернення, на це піде не менше, ніж 30 днів, потім повторно звернутися до першого заступника, прийти до нього на прийом. І тільки після цього ви, можливо, потрапите на прийом до міського голови. Для виборців є це досить складно, – каже спостерігач від «Опори».
Також до негативного вона записує і те, що на свій запит «Опора» отримала відповідь, що громадські ради при міському голові не створювали і не можуть бути створені. Хоча в інших містах такі громадські ради є.
– Крім того, ми мусимо говорити про закритість кадрової політики. У Вінницькій міській раді на сайті є окремий розділ, де оприлюднюється вся інформація міського голови стосовно кадрових питань, навіть про тих, хто проходить стажування, про присвоєння рангів посадових осіб. Також про звільнення чи призначення на певні посади. Натомість ця категорія розпоряджень міського голови Львова є закритою, – порівнює Наталія Радиш.
За словами Радиш, Андрій Садовий не прислухався до порад активістів і продовжує свою практику закритого звітування на стадіоні «Арена Львів» перед обмеженим колом запрошених осіб.
Що стосується депутатів Львівської міської ради, то рівень їхньої публічності трошки зріс, порівняно з минулим роком, і становить 43 відсотки та перебуває на 13 місці.
Підвищити рейтинг їм дозволив оновлений інформаційний ресурс порталу lvivrada.gov.ua.
– У жодному іншому місті-обласному центрі України немає окремого сайту, де би висвітлювалась інформація про діяльність депутатів, – каже Наталія Радиш.
Крім біографій та звіту діяльності депутатів, на сайті є карта питань порядку денного Львівської міської ради. На карту наносять адреси майнових і земельних питань, які будуть розглянуті депутатами.
Цього року на сайті почали оприлюднювати протоколи засідань постійних комісій рад. Проте, на жаль, оприлюднюють їх із запізненням.
А ось безпосередніх звітів депутатів перед виборцями зовсім немає.
– Депутати не звітують перед виборцями. Немає графіку звітування. Можемо навіть сказати, що вони досить формально ставляться до свого обов’язку прийому громадян. Так, в одного з депутатів як адреса, де ведеться прийом, була зазначена домашня адреса. Очевидно, що мало хто з виборців іде додому до депутата для того, щоби висловити йому якісь проблеми чи побажання, – каже Наталя Радиш.