Від сьогодні чиновникам держвлади заборонено вимагати довідки від громадян. Вони мають доступ до бази реєстру юстиції і зможуть самі знайти потрібну інформацію, витягти її, роздрукувати і підшити до справи.
Про це сьогодні, 1 жовтня, під час прес-конференції на тему: «Чи зменшаться з 1 жовтня черги за довідками в державних органах?», повідомила заступник начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області Оксана Куманська-Нор.
– Від сьогодні будь який державний орган, орган місцевого самоврядування, суди, органи прокуратури, працівники служби безпеки не мають права вимагати у громадянина будь які довідки, які стосуються інформації з єдиного державного реєстру юридичних та фізичних осіб та підприємців, а також реєстру речових прав на нерухоме майно. З 1 жовтня працівники мають доступ до згаданого реєстру. Таким чином, будь-які вимоги чиновника до громадянина щодо довідки є безпідставними та незаконними, – каже вона.
Як пояснив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області Ярослав Жукровський, в цьому реєстрі можна взяти довідку, чи є громадянин підприємцем, чи ні, чи є ця людина засновником чи ні.
– Довідки про склад сім’ї в цих реєстрах немає, тому її не видають. А ось про прописку, тобто про реєстрацію – так, – каже він.
За його словами, станом на сьогодні до реєстру речових прав у Львівській області підключено 23 центри надання адміністративних послуг.
– На саботаж будемо реагувати жорстко. Якщо наші працівники будуть саботувати, то будуть звільнені з роботи, – попередив начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області.
Наразі він не готовий сказати наскільки це буде вигідно фінансово.
– Можливо, буде стояти питання про скорочення штатів з наступного року. Ну і зменшиться кількість паперу, яка витрачається. Ефект в грошовому еквіваленті будуть оцінювати наприкінці місяця, – каже Ярослав Жукровський.
Директор департаменту економічного розвитку, торгівлі та промисловості ЛОДА Василь Лозинський зауважив, що наразі найбільш затребувані послуги, за якими звертаються громадяни в ЦНАПи, це – послуги юстиції, держміграційної слуби та держземкатастру.
Крім того, за словами Оксани Куманської-Нор, з 6 жовтня будь-який громадянин зможе дізнатися про майно, яким володіють чиновники та депутати.
– Учора Мінюст поширив інформацію, що уряд прийняв постанову, яка відкриває доступ до більшості майнових реєстрів. Це означає, що громадяни будуть мати доступ до майнових реєстрів та до Держземкадастру і зможуть отримувати інформацію щодо майна будь-якого чиновника. Станом на сьогодні можна отримати цю інформацію за найменуванням того чи іншого майна. А з 6 жовтня планується, що будь-який громадянин, бажаючи отримати інформацію щодо мера, чиновника чи народного депутата, вводить лише прізвище і отримає інформацію щодо наявності у нього нерухомого майна, – каже вона.