Близько 700 мешканців Львівської області оскаржили дії працівників ДАІ

Навіть після встановлення «Візиру» існує чимало проблем з фіксацією порушень правил дорожнього руху. З 700 заяв, які громадяни подали протягом семи місяців, 20 скасовано через неправомірні дії працівників ДАІ. Про це повідомив Андрій Дорош, начальник сектору адміністративної практики управління ДАІ у Львівській області.

Зараз на Львівщині діє 19 приладів «Візир», з них 6 розміщені у Львові. Проте, усе частіше трапляються випадки, коли під їхнє «пильне око» потрапляють невинні водії. За словами Андрія Дороша, необ’єктивність фіксації порушень правил дорожнього руху та неадекватність покарань є найнагальнішими проблемами, з якими стикнулись як працівники ДАІ, так і водії.

Як повідомив Ігор Єнальєв, член ініціативної групи за створення руху із захисту прав водіїв, працівники ДАІ при виконанні службових обов’язків часто не дотримуються вимог адміністративного законодавства України. Найпоширенішим таким випадком є написання постанови про адміністративне порушення на основі матеріалів зйомки «Візиру». За словами Ганни Дулиби, директора юридичної фірми «Галавтозахист», винесення постанови на основі фотофіксації є неправомірним. Перед написанням постанови, працівники ДАІ зобов’язані скласти протокол, а матеріли зйомки можуть бути лише доказами порушення. Також обов’язково має вказуватись місце порушення правил дорожнього руху. Окрім цього, додатково до протоколу має додаватись пояснення водія-порушника, його докази, заява про клопотання. Якщо ж автоінспектор не дотримується цих правил, то його дії слід оскаржувати у судовому порядку. Як повідомила Ганна Дулиба, водіям варто пам’ятати, що особа, яка оскаржує постанову про адміністративне порушення, звільняється від сплати державного мита.

За словами Андрія Дороша, після отримання скарги у відділенні ДАІ проводять службову перевірку. При виявленні порушень до автоінспекторів застосовують міри покарання: від догани до звільнення з місця роботи. Щодо водіїв-порушників, то близько 50% з них штрафів не сплачують. В таких випадках ДАІ надсилає матеріали справи Державній виконавчій службі, яка й вирішує як покарати штрафника.

На дорогах розміщені спеціальні знаки, які попереджають про фотозйомку. Зараз у Львівській області 30 таких знаків, ще 40 планують встановити протягом року.

Архіви