У Львівській національній галереї мистецтв імені Бориса Возницького є твори, які потрапили туди ще в 1905 році, коли галерея була створена, а вперше їх виставили для огляду тільки через 101 рік.
Про це сьогодні, 9 березня, під час відеочату: «Культурна карта Львівщини у 2016 році», який відбувся у Львівському прес-клубі, повідомила директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христина Береговська.
За її словами, лише Львівська національна галерея мистецтв налічує 66 тисяч експонатів. Більшість з них ніколи не були експоновані публіці. Крім того, у Львівській області є багато інших музеїв.
– Звичайна людина навіть уявити не може, який там клондайк, – каже вона.
На запитання: «Чому всі ці твори не показують відвідувачам-поціновувачам, чиновниця відповіла так:
– Є такі твори, які не можна експонувати, їх треба ще реставрувати. Крім того, твори не можна просто так експонувати. Потрібна експозиція, потрібна ідея, яка їх об’єднує, – каже Христина Береговська.
На її думку, щоби ці безцінні твори можна було побачити, передусім, потрібна громадська ініціатива.
– Треба, щоби громадськість ініціювала такі ідеї. Тоді вже в музейників не буде іншого виходу, – каже директор департаменту з питань культури, національностей та релігій Львівської обласної державної адміністрації Христина Береговська.