Мінрегіон вже оцінив, як працювали впродовж дев’яти місяців минулого року об’єднані територіальні громади України. Львівщина не ввійшла до першої п’ятдесятки. У першій сотні налічується лише чотири громади зі Львівщини. Це – Тростянецька, Мостиська, Новокалинівська й Давидівська.
У першій двохсотці – лише шість громад зі Львівщини. Загалом в Україні на той момент налічувалося 366 об’єднаних територіальних громад.
Про це сьогодні, 29 січня, під час прес-конференції на тему: «Знищити не можна залишити: яку долю готують для комунальних закладів області?», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив народний депутат України, фракція «Об’єднання «Самопоміч» Любомир Зубач.
– Переважна більшість об’єднаних територіальних громад Львівщини плентаються у хвості рейтингу. Ці громади були створені таким чином, що вони є фінансово неспроможними, – переконаний нардеп.
Він також нагадав, що в жовтні минулого року, після виборів в об’єднаних територіальних громадах, один з високопосадовців Львівської облдержадміністрації закликав керівників у 2018 році приймати непопулярні рішення щодо оптимізації освіти і медицини.
– Якщо перекласти це на людську мову, то це означає, що обласна адміністрація поставила завдання об’єднаним територіальних громадам -закрити частину закладів освіти і медицини. Вона створила фінансово неспроможні об’єднання. І тепер закликає їх до оптимізації. Я вважаю, що цього не потрібно робити. А оптимізація має відбуватися в межах чинного законодавства і здорового глузду. Якщо би ті громади, які формуються тут, були фінансово спроможними, то питання оптимізації чи закриття певних закладів взагалі би не стояло, – категорично висловлюється Любомир Зубач.