Без ліквідації глобальної корупції, не можна подолати корупцію на місцях – Сеник

Мирослав Сеник

Депутат Львівської обласної ради від партії «Наша Україна» Мирослав Сеник вважає, що найбільш безкарна корупція – це глобальна корупція, без подолання якої не можна буде подолати дрібної корупції.

Таку думку депутат висловив сьогодні на прес-конференції-дебатах Незалежного громадського прес-центру «Львівський вибір» на тему: «Як протидіяти корупційним схемам у новообраних місцевих радах».

За словами Мирослава Сеника, поняття корупції корупцію варто поділити на глобальну та локальну корупцію.

«Глобальна – це міждержавна корупція, локальна – це корупція у межах однієї держави. В свою чергу, локальна корупція ділиться на системну та дрібну. Системна корупція пов’язана з діями кланів, угрупувань, фракцій, а дрібна – це окремі чиновники, які вирішуютьті чи інші питання шляхом отримання хабара», – розповів депутат облради.

За його словами, локальна корупція була сформована десь у 1997-1998 роках, коли вже чітко окреслились бізнесові групи, які мали свої партії, фракції, виконавчі структури.

«То є одна команда, вони мають законодавчу, виконавчу, судову владу та четверту владу – ЗМІ. Ця корупція безкарна, бо таку корупцію починають карати, коли один клан змінює інший, – зазначив Мирослав Сеник. – А корупцію, яку ми караємо, це корупція дрібних чиновників. І тут найбільше попадаються голови сільських рад, які не є в системі. А боротьбу з цією корупцією ведуть ті, хто займається серйозною корупцією, бо деякі питання, які вирішує дрібна корупція входить у конфлікт з системною корупцією.Тоді наступає покарання цих дрібних чиновників».

Таким чином, на думку Мирослава Сеника, без подолання глобальної корупції не можна подолати дрібної корупції.

«До прикладу, енергетична корупція, а саме міждержавні договори на постачання енергоносіїів. Це виключно корупційна схема, всі про це знають, і там корупція є найбільшою», – навів приклад екс-голова Львівської облради.

Архіви