Банкіри Львівщини стверджують, що у Львові ажіотажу на долари не було

Представники декількох банків підтверджують, що останніми днями фінустанови Львова продали населенню більше валюти, аніж скупили, однак, запевняють, ажіотажу на долари не було.

Як відзначив начальник управління НБУ у Львівській області Іван Гаврилець, у Львові курс долара протягом останніх днів не перевищував позначку 8,19-8,2 грн. за долар. За його словами, черг біля банківських кас за доларом не було.

«У Львові не було курсу 8,4 грн. за долар, принаймі, до управління Нацбанку такої інформації не надходило. Найвищий курс у наших банківських установах був на рівні 8,19-8,2 грн. за долар», – сказав він.

Слова представника Нацбанку підтвердив директор львівської обласної дирекції АБ «Укргазбанк» Олег Василишин, він відзначив, покупка валюти населенням зросла, однак, банк легко впорався із попитом на неї.

«За період, коли збільшувався курс валют наш продаж по долару стояв на рівні 8,11 грн. за долар. Ажіотажу нікого не було, люди, які хотіли придбати валюту в розумних межах були забезпечені. Минулий тиждень ми працювали в звичному режимі, звичайно, об’єми проданої валюти були більші, ніж об’єми купленої валюти, але це пов’язане з інформацією, яку черпають з Інтернету, газет та інших джерел », – розповів Василишин.

Водночас, банкіри в один голос заявили, що знецінення гривні в Україні спровокували некомпетентні коментарі в ЗМІ експертів, які не тямлять у банківських процесах. Однак, надуманий ажіотаж вплинув на свідомість людей, які потяглись до банків скуповувати долари.

«Курс формує попит, якщо попит на валюту створили штучно і роблять з цього ажіотаж, відповідно курс буде іти вверх. Ми бачили ситуацію, коли у п’ятницю штучно створений курс був 8,25 грн. за долар, а вже на понеділок було 8,15 грн. 10 копійок на кожному доларі люди втратили. Якщо не було б підігрівання штучного ажіотажу, то я впевнений, що курс би тримався на тому рівні, який є на сьогодні», – наголосив Василишин.

Водночас, варто зауважити, що 10 копійок, які втратили люди на кожному долару, це кошти, які банкіри заробили, тому знецінення гривні «грає на користь» банків.

«Якщо взяти чисто теоретично, курсові коливання вигідні для банків», – зазначив заступник начальника львівського обласного управління з корпоративного бізнесу АТ «Ощадбанк».

«Якщо виріс курс, ми піднімаємо не тільки продажну ціну, а й покупну, коли падає курс, банки теж втрачають. Валютні ризики завжди присутні, як для банків, так і для споживачів», – додав Василишин.

Архіви