Продукти, одяг, канцтовари послуги перукарів, ремонт одягу та взуття – все те, чим займаються ФОПи зросте в ціні мінімум до 30%.
Адже з 1 січня в Україні мають вступити в дію зміни до закону про РРО та Податкового кодексу щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг, пише Dailylviv.
– Послуги бухгалтера, касовий апарат, консультація юриста і ще багато складових – все це малі підприємці будуть змушені закласти в ціну свого товару або послуги, яку вони надають споживачеві, – пояснив Сергій Доротич, керівник Всеукраїнського руху #SaveФоп. – Ми будемо змушені піднімати ціни, і покупці це відразу відчують. Багато крамниць будуть змушені закритись у таких умовах. А великі торговельні центри і супермаркети тільки цього й очікують. Адже знищивши мікробізнес, вони позбудуться конкурентів і також підвищать ціни. Ось простий приклад з недавнього минулого: коли під час суворого карантину заборонили торгувати на ринках і в малих крамницях, лимони в супермаркетах різко подорожчали і стали «золотими».
Він також наголосив, що ті методи, якими влада обіцяє вивести економіку з тіні, є абсурдними.
– Фіскальний касовий апарат, який буде змушений придбати кожен ФОП, аж ніяк не сприяє детінізації. Ось яскраві приклади: в усі часи, за правилами, алкоголь продається виключно з використанням касових апаратів, але результат – понад 50% на ринку – це контрафакт і контрабанда. Від 2017 року тільки з фіскальним чеком продають техніку, а від 2019-го – медичні препарати. Але й тут не відбулось жодних зрушень: ні тіньової техніки, ні фальшованих ліків не стало менше.
Цю інформацію Сергій Доротич озвучив у Львівському пресклубі під час пресконференції, на якій представники мікробізнесу анонсували безстрокову акцію протесту «Податковий Майдан 3:0» у Києві, 3 листопада.
Відео: Львівський пресклуб