А щоб цілковито розв’язати транспортну проблему у Львові, треба змінити генеральний план міста.
Так вважає Остап Доскіч, голова постійної депутатської комісії інженерного господарства, транспорту, зв’язку та житлової політики Львівської міськради, представник фракції “Європейська солідарність”. Про це інформує DailyLviv.
– На засіданнях комісії ми неодноразово обговорювали питання транспортого колапсу, – сказав Остап Доскіч у Пресклубі під час обговорення теми «Транспортний тупик у Львові: як виїхати з нього по-європейськи?» – Але важко щось змінити, бо хаотичний і несистемний підхід влади до вирішення проблеми не працює. Немає розв’язок для транспорту, а без них проблему не усунути. Щоб збудувати розв’язки, треба змінювати генеральний план. А на цей крок іти не хочуть. У нас вузькі вулички – а ми їх ще більше звужуємо. Люди бояться епідемії і більше користуються власними автівками. І зважте, що зараз немає шкільного навчання, а що буде, коли почнеться навчальний рік? Ще більше перевантаження!
Остап Доскіч переконаний, що у міста має бути новий генеральний план, з чітко продуманими пунктами: який транспорт і куди саме має рухатись. Також потрібна програма, яка дозволила би «швидкій» безперешкодно добиратись до лікарні. І мають бути паркувальні майданчики: одно- та дворівневі.
Остап Доскіч зазначив, що у Львові давно і багато говорять про потребу перехоплюючих паркінгів, але конкретних пропозицій щодо них немає. Наприклад, такий багаторівневий паркінг мав бути на площі Петрушевича, проте справу загальмували.
– Це пов’язано з тим, що майданчики у центральній частині міста є під “Львівавтодором”, вони виставляють ціну за паркування. І збудувати багаторівневі паркінги (чим очевидно мали би зайнятись приватні компанії) проблематично: ціна має бути нижчою у підземній частині, а в центральній частині – вища. Такі паркінги не працюють, і їх економічно невигідно будувати, вони себе не окуплять. Також у нас при в’їзді у місто мали би створити перехоплюючі паркінги. І не лише для приватного транспорту, але й для громіздкого – скажімо, для великих туристичних автобусів. Вони до карантину паркувались або біля будівлі ЛОДА, або просто перекривали вулиці і створювали корки. Адже для такого транспорту у Львові місця не передбачено.
Остап Доскіч упевнений, що при бажанні міської влади вирішити складне транспортне питання у Львові цілком реально.
– Найперше, що потрібно – це взяти у команду професійних людей, які розроблять систему з врахуванням кількості населення і навантаження на транспорт. Але це справді мають бути фахівці своєї справи, – наголосив голова депутатської комісії.
Довідково
13 лютого 2020 року сесія Львівської міської ради ухвалила «План сталої міської мобільності м. Львова». Його розроблено у межах проєкту «Інтегрований розвиток міст в Україні», що виконується німецькою урядовою компанією «Deutsche Gesellschaft für Internationale Zusammenarbeit (GIZ) GmbH» за фінансування Урядів Німеччини та Швейцарії. Це стратегічний документ, який визначає транспортну політику міста на найближчі десять років і дає відповідь на питання: як оптимізувати місто для того, аби переміщення мешканців у ньому були ефективними з точки зору часу, комфорту, вартості. Такими планами мобільності керуються у більшості міст Західної Європи.
Відео: Львівський пресклуб