Є випадки, коли члени громадських рад при різних державних органах вимагають посвідчень та службове авто.
Про це сьогодні, 30 червня, під час круглого столу на тему: «Децентралізація та розвиток місцевої демократії на Львівщині», який відбувся у Львівському прес-клубі, заявила керівник західноукраїнського представництва міжнародного фонду «Відродження» Оксана Дащаківська.
– На сьогодні ми все більше стикаємося з тим, що громадські ради не стають інструментом та майданчиком для комунікації. Подекуди, члени громадських рад не розуміють своїх повноважень. А ще частіше трапляється, коли представники громадських рад приходять виключно за посвідченнями. І були навіть такі випадки, коли приходили і казали: «А коли мені дадуть мою машину, на якій я зможу їздити та координувати всі роботи», – розповідає вона.
Оксана Дащаківська зауважила, що громадські ради можна створювати до нескінченності. Головне, щоби був ефект від їхньої діяльності.
– Громадські ради в кількості 250 осіб, наприклад, при адміністраціях, не є ефективними. Тому, можливо, є сенс створення того, що працює, подекуди, в західних демократіях – експертно-наглядові ради, які будуть визначати актуальні напрямки діяльності, ініціювати проведення експертиз та моніторити виконання державних програм на ці теми, – пропонує вона.
Також, на її думку, набагато простіше створювати місцеві ініціативи в електронному форматі.
– «Уподобати» в соціальній мережі та таким чином зібрати голоси, це більш реально, ніж зібрати людей в реалії, – вважає керівник західноукраїнського представництва міжнародного фонду «Відродження».