Міграційна служба утискає права переселенців та біженців – активістка

Чиновники з міграційної служби відмовляють у наданні притулку біженцям з Росії на тій підставі, «що Росія – демократична держава, там немає політичних переслідувань і не порушуються права людини».

Про це сьогодні, 16 червня, під час прес-конференції на тему: «Дискримінація вимушених переселенців. До Міжнародного дня біженців 20 червня. Відкриття у Прес-клубі виставки атидискримінаційних карикатур», яка відбулося у Львівському прес-клубі, повідомила президент Центру допомоги біженцям «Права людини не мають кордонів» Світлана Марінцова.

– Саме це вони й пишуть у своїх висновках-відмовах. Це нагадує як колись, ще за режиму Кучми та Януковича, видавали чеченських біженців російській ФСБ. Так само зараз ці чиновники з міграційної служби видають Росії російських опозиціонерів, на яких там вже відкриті кримінальні справи та їм загрожують роки ув’язнення за боротьбу з режимом Путіна, – розповідає вона.

За її словами, в Україні до осіб зі східних районів України та Росії ставляться дуже вороже.

– В Україні є достатня правова база щодо надання притулку. Але на практиці чиновники міграційних служб перебувають в полоні старих стереотипів, – каже Світлана Марінцова.

Що стосується внутрішньо переміщених осіб, то більшість з них прибувають зі східних областей України, і менша – з окупованого Криму. Значна частина воліють не від’їжджати далеко від дому та перечекати важкі часи на визволених територіях, ще частина залишається в Харківській,Дніпропетровській та Запорізькій областях. І дуже невелика частина приїжджає в Центральну та Західну Україну. 

– Це особи похилого віку. Їм часто відмовляють у допомозі від держави. І без волонтерів та неурядових організацій вони би просто не вижили, – вважає президент Центру допомоги біженцям «Права людини не мають кордонів».

Вона нагадала, що Закон « Про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб» був прийнятий аж через 8 місяців після початку АТО.

– За цим законом, тимчасово переміщена особа має право на безоплатне тимчасове проживання, за умови сплати комунальних послуг. Проте на практиці переселенцям відмовляють надавати житло. Кажуть, що немає, – каже Світлана Марінцова.

Вона вважає дискримінацією і те, що під час виборів переселенців позбавили права голосувати. 
– Ситуація з переселенцями погіршується, – констатує президент Центру допомоги біженцям «Права людини не мають кордонів».

Архіви