Найпублічнішим органом місцевого самоврядування у 2015 році визнано Івано-Франківську міську раду. Потім у рейтингу йдуть Вінниця, Київ, Луцьк та Суми. Але в рейтингу індексу публічності навіть ці міста вийшли лише на задовільний рівень.
– Ми зацікавлені, щоби міські ради, всі муніципалітети, не лише обласних рівнів, але й нижчого рівня, спілкувалися з мешканцями. І так само зацікавлені в тому, аби муніципалітети оприлюднювали інформацію, яку вони продукують стосовно своїх рішень, результатів голосування, дозвільних документів міських рад. І так само зацікавлені в тому, щоби посадовці місцевих рад, міські голови та депутати звітували перед своїми виборцями, – каже вона.
Як пояснила Ірина Швець, загалом є 13 параметрів для визначення індексу публічності і оцінюють окремо міського голову, виконавчі органи і депутатський корпус міської ради. Щоби спостерігачі визнали їх публічними, їм треба набрати більше, ніж 81 бал. А вищезгаданий Івано-Франківський набрав лише 71.
– Львів у рейтингу публічності опинився лише на 11 сходинці з 53-ма відсотками публічності. Хоча це на чотири відсотки більше, ніж було минулого року, – каже вона.
За її словами, підвищити свій загальний рейтинг вдалося за рахунок роботи виконавчих органів.
– Рівень публічності виконавчих органів Львівської міської ради – 66 % і це -восьма сходинка. Таку оцінку вони отримали за оприлюднення докладної інформацію про виконавчу структуру на веб-сторінці: хто є керівниками певних департаментів, де вони розташовані, біографія керівників департаметнів.
– Так само позитивно оцінюємо практику проведення торгів та аукціонів щодо земельних питань та комунальної власності. Львівська міська рада єдина серед муніципалітетів, де створено окремий сайт для управління комунальної власності, де оприлюднюється вся інформація – які приміщення комунальної власності виставляються на аукціон, – каже Ірина Швець.
Також вона зазначила, що виконавчі органи Львівської міської ради звітують перед мешканцями за проведену роботу згідно з оприлюдненим графіком.
Щодо негативів, то на сайті немає інформації про функції та повноваження виконавчого комітету Львівської міськради та не оприлюднюють проекти рішень.
До прикладу, Чернівецька міська рада має окремий сайт щодо бюджету, і всі охочі можуть побачити видатки, навіть, на окремі дитсадочки, школи чи лікарні. А ось Львівська міська рада показує тільки загальну інформацію.