Спочатку потрібно було запровадити початкові межі територіальних громад, а тоді вже об’єднуватися, оскільки основним ресурсом збагачення територіальних громад буде їхня земля. Вони можуть здавати її в оренду, зможуть інакше використовувати. А якщо вони не будуть знати, де їхня земля, а де ні – вони не зможуть наповнювати бюджет.
Про це сьогодні, 23 вересня, під час публічних дебатів на тему: «Конфлікти під час об’єднання територіальних громад на Львівщині і способи їх вирішення. Особливості перших виборів у 15-ти новостворених громадах», які відбулися у Львівському прес-клубі, заявив представник від партії «Воля» Андрій Дідух.
– Треба провести визначення меж земель громад, тих сіл і селищ, які будуть об’єднуватися, тому що при об’єднанні такої межі не існує, вона є досить розмита. І тут будуть виникати суперечки, яке майно належить до якої територіальної громади. Рішення про межі територіальних громад приймає Верховна Рада України, – каже він.
Також, на його думку, важливим питанням є інвентаризація всього майна, яке є на території цієї громади. А коли люди будуть знати, чим вони володіють, то вони зможуть цим ефективно розпоряджатися.
Проблемою є те, що при створенні плану об’єднання територіальних громад, не було проведено попередньої роботу з самими мешканцями, які живуть на певних територіях.
– Тому сказати, що такий план є досконалим, не можна. А те, що його неможливо буде виконати, думаю, що у нас можливо виконати все. Тому він і в перспективі знайде своє виконання, – каже Андрій Дідух.
Також він зазначив, що необхідно обов’язково створити статути, де чітко має бути визначено повноваження та права громад, які рішення вони мають приймати, в який спосіб все це має вирішуватися. Тим більше, що об’єднання громад відбувається в сільській місцевості.
– Люди не завжди володіють достатніми знаннями у сфері місцевого самоврядування та державного устрою, того як має відбуватися не лише створення територіальної громади, а й загалом розпорядження майном і наповнення бюджету, – каже представник від партії «Воля».