Грін-карту США щороку хочуть 900 тисяч українців

Але лише близько 5 тисяч українців виграють лотерейну американську грін-карту. Нещодавно було розглянуто заявки від аплікантів, які вони подавали ще у 2013 році.

Про це сьогодні, 16 вересня, під час прес-конференції на тему: «Проблеми візового шахрайства. Диверсифікація віз (грін-кард)», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив віце-консул Посольства США в Україні Джеремі Літтл. За його словами, минулого року було подано 900 тисяч заявок з України. Подавати заявки можна лише впродовж місяця. І десь ось-ось зараз має відкритися вікно подачі заявок.

– Зазвичай реєстрація відкривається у жовтні. Ми ще не знаємо точної дати, але наприкінці цього місяця це стане відомо. Про всю інформацію можна довідатися на сайті, – каже Джеремі Літтл.
Він наголосив, що США – це нація емігрантів, і американці шукають можливості запросити нових емігрантів.
– Цією програмою ми даємо можливості новим емігрантам приїхати до Америки, – каже він.

Водночас Джеремі Літтл каже, що, емігруючи до США, за програмою "зеленої карти", особа має розуміти, що жодної допомоги від американської держави очікувати не слід.
– Емігранти самі повинні подбати про себе. У нас немає коштів, щоби надавати допомогу. І так є дуже багато охочих приїхати до США. Кожен, хто їде, повинен сподіватися лише на себе, – попереджає Джеремі Літтл.
Повертаючись до отримання грін-карти, він зауважив, що є певні вимоги.
– Обов’язково потрібно бути громадянином країни, яка є в переліку. Україна є в цьому переліку. Також аплікат повинен мати середню освіту. Або впродовж останніх п’яти років офіційно працювати хоча б два роки, –  каже віце-консул Посольства США.

Він зауважив, що процедура подання заявки на участь у візовій лотереї безкоштовна. І радить особисто подавати заявку, тому що тільки сам аплікант може знати про достовірність даних про себе.
Також варто знати, що можна подати лише одну заявку на одну особу. Але один із подружжя може подати заявку і за свого чоловіка чи дружину. Проте мусить включити туди дані про всіх членів родини.
– Звертаю увагу на те, що треба подати дані про всіх неодружених дітей до 21-го року, навіть якщо вони не мешкають з вами, – каже Джеремі Літтл.

Зі свого досвіду він знає, що причиною для відмови можуть бути старі фотографії. Також варто звернути увагу на обов’язковий медогляд: на співбесіду переможцям лотереї треба мати результати медичного огляду. Щоб не сталося так, що результати медогляду будуть готові набагато пізніше, ніж призначене інтерв’ю. Тому що якщо немає готових результатів, то це стане підставою для відмови.
 – Нас часто запитують: як обирають тих, кого запрошують на співбесіду. Це робить спеціальна комп’ютерна програма за номерами. І під час цього автоматизованого відбору не має значення ані ваша спеціальність, ані вік, ані статус. Потім, коли ви прийдете на інтерв’ю, тоді і будуть це все з’ясовувати, – каже каже Джеремі Літтл.

Після того, як кандидат на еміграцію до США подасть усі документи, він отримає унікальний номер, яким не варто ділитися ні з ким.
– Якщо хтось отримає цей номер, то він матиме доступ до вашої заяви. Його не можна нікому давати, як не дається нікому код від кредитної картки, – застерігає Джеремі Літтл.
Саме на цьому етапі він передбачає дію шахраїв. Адже за доступ до цієї інформації у апліканта можуть вимагати гроші.
Також він зауважив, що жодного повідомлення від посольства чи будь-яких інших організацій про результати розіграшу не надходить. Така інформація доступна лише на сайті за згаданим вище унікальним номером.

Що стосується співбесіди, то її боятися не варто.
– Під час співбесіди знання англійської не вимагається. Співробітники, які проводять співбесіду, володіють українською та російською мовами. Також не потрібно перекладати документи англійською, – каже він.

А ось чим нехтувати не варто, то це призначеною датою співбесіди.
– Переносити дату співбесіди не можна. Не думайте, що якщо вам призначили на 12 грудня, а вам не хочеться їхати взимку, і ви перенесете співбесіду на весну. Такого не буде, – кажуть співробітники офісу.
Джеремі Літтл ще раз наголосив, що всі вимоги та роз’яснення є на таких офіційних сайтах:
https://www.dvlottery.state.gov/
http://ukraine.usembassy.gov/

Архіви