Турецька фірма «Онур» дискримінує українських робітників?

Правозахисник Любов Качмар каже, що турецька фірма «Онур» створює нерівні умови для роботи українських та турецьких працівників, які в Україні, зокрема, у Львові, ремонтують дороги. «Жахливе харчування, робочий день триває 16-18 годин. Ми звернулися в прокуратуру», – розповіла вона 28 травня на прес-конференції.

Як розповів колишній працівник «Онуру», пан Ігор, годували робітників жахливо. «Погані умови люди не витримували, за півроку бригада розбіглася. Зарплату обіцяли в межах 4 тис. грн… В кінці кожного місяця нам турок озвучував зарплату, інформація співпадала з обіцянкою, яку називали в відділі кадрів… Але не виплачували повністю, пояснювали, що Україна заборгувала їм багато за виконані роботи і розрахунок буде з часом», – скаже він. Зі слів пана Ігоря, під час роботи він отримав травму, однак його не відпустили до лікаря і медичної допомоги не надали. Зараз його рана в жахливому стані, запевняє він.

Згодом нібито через погане фінансування робіт з держбюджету, каже пан Ігор, турки «почали економити на асфальті».

«Асфальт просто клався в пісок. Щоб імітувати товщину прокладеного асфальту, нас змушували лопатами сипати край прокладеної дороги», – пояснив він.

Любов Качмар розповідає, що після звернення пана Ігоря до правозахисників, було прийнято рішення подати позов і вимагати компенсацій від фірми Онур. Однак поспілкуватися з керівництвом «нормально не вдалося», а згодом фірма також подала до суду нібито про захист ділової репутації.

«Ми звернулися в прокуратуру. Дві скарги було подано. Прокуратура скерувала листи в відповідні інспекції, які мають здійснити перевірку», – сказала Любов Качмар. Також вона повідомила про факт підробки підпису пана Ігоря на одному з документів про виплату зарплати.

«Коли ми почали піднімати це питання в пресі, біля будинку мене зустріло двоє кремезних чоловіків і сказали, що якщо я буду втручатися в інтереси фірми «Онур», мене «вкатають в асфальт», – сказала Любов Качмар. Вона зазначила, що через цей факт звернулась в прокуратуру.

Ще одним дискримінаційним моментом правозахисниця назвала розмір нарахувань зарплати українським та турецьким робітникам «Онуру». «Зарплата турка – 2 тис. доларів плюс 500 грн – на кишенькові витрати, українця – 1 400 грн. Це можна встановити, тільки була б воля правоохоронних органів», – сказала вона. Правозахисниця закликає усіх працівників фірми, які потребують захисту їхніх прав, звертатися по допомогу.

Водночас заступник начальника Територіальної державної інспекції праціу Львівській області Любов Лєсна повідомила, що інспекція готова долучитися до перевірки роботи фірми «Онур», однак не може знайти цього підприємства за місцем реєстрації.

«Щоб вивчити всі документи, нам треба бути присутніми на підприємстві, але зв’язатися з керівництвом досі неможливо», – сказала вона.

Як інформував ZAXID.NET, на кінець 2011 року за виконані ремонти дорігдо Євро-2012 у Львові держава розрахувалась тільки на 10% (з понад 350 млн грн, на які було виконано ремонти).

Архіви