Депутати Львівської міської ради найближчим часом не будуть голосувати за впровадження електронного квитка в міському транспорті. Про це представники депутатського корпусу заявили сьогодні під час круглого столу на тему «Скільки львів’яни переплатять за варіант електронного квитка, який пропонує міський голова Львова?».
Зокрема, на круглому столі були присутні представники з усіх фракцій міської ради, а також заступник начальника транспорту та зв’язку ЛМР Андрій Білоус та начальник управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій ЛМР Сергій Кіраль.
За словами депутатів, запровадження електронного квитка має ряд позитивних моментів, проте вони мають багато застережень щодо процедури впровадження проекту, створення єдиного приватного підприємства, яке обслуговуватиме проект е-квитка, а також найголовніше питання – джерела фінансування впровадження проекту.
Як стверджують депутати, управління зовнішньоекономічних відносин та інвестицій до цього часу не подало їм фінансового обґрунтування впровадження проекту, яким займатиметься латвійська фірма. Натомість А.Білоус та С.Кіраль зазначили, що проект електронного квитка обговорюється майже рік і він був одним із пунктів співпраці Львова з ЄБРР. Окрім того, кожного депутата ЛМР проінформували про усі деталі створення підприємства, яке обслуговуватиме проект е-квитка, про його статут, а також джерела фінансування.
«Транспортну систему Львова віддали на відкуп приватним структурам. 20 років нею ніхто не займався. На сьогодні 95% коштів крутяться в приватних структурах, тому е-квиток буде важливим кроком для удосконалення транспортної схеми і ці два питання потрібно розглядати цілісно. Під час впровадження електронного квитка на кожен автобус буде поставлено GPS-навігатор що дозволить контролювати рух та інтервал руху автобусів. Крім того, електронним квитком можна буде розрахуватись як в комунальному транспорті, так і в автобусах приватних перевізників»,- зазначив А..Білоус.