Як розпізнати на виборах «колобка» чи «тушку» – поради експертів

На виборах до Верховної Ради виборцям все важче буде розпізнати, хто з кандидатів-мажоритарників в народні депутати представлятиме ту чи іншу політичну силу, хто йтиме від влади, а хто – від опозиційних сил. Щоб ефективно використати свій голос і не проголосувати за політичних «колобків» чи «тушок», виборцям радять в першу чергу звернути увагу на конкретні справи кандидата та його політичну історію. Таку думку сьогодні під час прес-конференції висловила виконавчий директор ЛОГО «Комітет виборців України» Оксана Дащаківська.

За її словами, навіть не маючи достатньої підтримки виборців на Львівщині, владна все одно шукатиме кандидатів, які погодяться йти від неї. Потенційними кандидатами від влади будуть ті, хто має достатній фінансовий ресурс, готовий організувати, знайти і оплатити роботу членів виборчої комісії, підтримає не лише себе, а й «пропіарить» політичну силу, яку представлятиме. Окрім того, кандидати без зайвих вагань шукатимуть підтримку у влади, якщо в цьому їм відмовить опозиція. Тому, на думку О. Дащаківської, не виключено, що люди, які можуть працювати на владу, можуть бути висунуті і опозицією.

«Реальність така, що виборець втомився чекати довгострокових перспектив, він не хоче чекати, коли настане вільна, світла та багата Україна. Вони готові проголосувати за короткострокові результати: «ось мої 200 грн і ось мій голос».

Виборець повинен пам’ятати, що потрібно враховувати роботу кандидата, його політичну історію, його досвід, як, де і з ким працював. Деякі кандидати не один раз міняли партійність. І цей факт вже може свідчити про те, що коли він стане нардепом він знову може змінити своє політичне «забарвлення», – говорить експерт.

Інший експерт, директор ГО «Інститут досліджень соціального капіталу», кандидат політичних наук Дмитро Виговський також радить виборцям дивитись в першу чергу на реальні кроки та дії кандидатів.

«Дедалі важче стає розпізнати, хто з потенційних кандидатів до якої сили належить чи примкне. Єдина порада для виборців, якщо йдеться про кандидата–мажоритарника, дивитись на його дії, конкретні зроблені справи. Це має бути єдиний критерій», – додав Д. Виговський.

Фахівці також зазначають, що до ВР також цього року балотуватимуться депутати і обласних рад, які виграли в тих чи інших округах. Звичайно, що обласні обранці захочуть йти до парламенту через провірені вже ними округи. В цьому випадку виборцям радять звернути увагу на те як за цей період обласні депутати голосували, які питання піднімали, як працювали зі своїми виборцями.

Представники опозиційних політичних партій вивели ще один суттєвий критерій, як розпізнати кандидата від влади. За їхніми словами, це забезпечені люди зі своїм фондо, які вже ведуть в певних район передвиборчу роботу. А оскільки конкретної нарізки округів ЦВК ще не зробило, то може означати, що кандидати-мажоритарники добре поінформовані провладними адміністраціями і матимуть потрібний для них адмінресурс під час виборів.

Окрім того, О. Дащаківська додала, що під час виборів до Верховної Ради 2012 року виборцям доведеться обирати щонайменше серед 15 кандидатів в нардепи по кожному з округів.

Архіви