Згідно з чинним законодавством депутати зобов’язані звітувати перед виборцями за свою діяльність, однак депутати місцевих рад, так як і депутати ВР, не надто охоче беруть на себе таку відповідальність. Про це сьогодні, 6 жовтня, повідомила на прес-конференції у Прес-клубі виконавчий директор ЛОГО «Комітет вибоців України» Оксана Дащаківська.
За її словами, після виборів виборці забувають, хто їхный депутат в мажоритарному окрузі і хто їх представляє у місцевих радах чи парламенті. Однак, як зазначила експерт, це притаманно багатьом європейським країнам.
"У нас перший рік депутат мало працює, потім починається фаза активізації і спад, а до виборів знову активізуються", – зазначила Оксана Дощаківська.
За її словами, причина звіту – це бажання бути почутим.
"Звіти в Інтернеті – це звіти для середовища експертів, тому треба працювати над тим, щоб звіти почули виборці, поширювати звіти, наприклад, у соціальних мережах", – зазначила Дащаківська.
У депутатських звітах експерт побачила надто мало конкретики, замало реальних речей. Вона також здивувалася, чому партії, які позиціонують себе як опозиція до більшості не скористалися цією нагодою.
Вона поділила звіти на три групи. Перша – голови фракції брали удар на себе та говорили за всіх. Друга – це звіти балакунів, які намагалися заговорити виборців, але заговорювали самі себе. За її словами, кожна партія має таких людей. Третє – це реальні справи.
Найструктурованішими вона назвала звіти депутатів Магури від ВО "Свобода" та Ганущина від НРУ.
Як висновок вона заначила, що до місцевих рад, на її думку, депутатаим прийшли, щоб займатися своїми справами.
Вона також додала, що коли партію у раді представлє навіть один депутат – це не причина не звітувати, адже він теж депутат і мусить працювати.
Позитивом вона назвала те, що звіти є в Інтернеті і виборці можуть використовувати їх як важелі впливу на депутата.