20 червня учасники ініціативи «Пам’ять без агресії», серед яких представники політичних партій, громадських організацій, громадські діячі та інтелектуали оголосили про початок підписання Меморандуму про створення Об’єднаного громадського комітету.
Зокрема, у Меморандумі йдеться: «З огляду на складну політичну ситуацію у місті Львові та області ми, що нижче підписалися, декларуємо про створення об’єднання львів’ян і громадських організацій Об’єднаного громадського комітету як платформу для узгодження дій та поєднання зусиль національно-демократичних сил Львівщини». Як наголосив депутат Львівської обласної ради Олесь Старовойт, ця платформа не політична і не передбачає політичних дивідендів, вона створюється задля запобігання дискредитації львівської громади, Львова шляхом політичних провокацій на основі конфліктів історичних пам’ятей.
В ініціативі «Пам’ять без агресії», перший захід якої – не допустити провокацій у жалобний день 22 червня – беруть участь представники львівських осередків партій «Народний рух України», «Наша Україна», «Україна Соборна», «Громадянська позиція», «Українська партія», громадських рухів «Відсіч», «Зарваницька ініціатива», громадських організацій «Товариство «Просвіта», ветерани ОУН-УПА, Товариство ветеранів Великої вітчизняної війни, яке очолює академік Юхновський, Товариство політичних в’язнів і репресованих, такі відомі громадські діячі, як Мирослав Маринович, Тарас Возняк, Костянтин Ковалишин, Тарас Плахтій, Ірина Магдиш, Антон Борковський, Олесь Пограничний, Андрій Павлишин, і багато інших.
Під час прес-конференції Тарас Возняк зазначив: «Ми мали 9 травня, зараз є 22 червня. Будуть наступні дати… Досвід першого більш-менш організованого протистояння провокаціям ззовні всієї громадськості Львова цінний тому, що ми, можливо, власне тепер випрацьовуємо механізм порозуміння і протиставлення провокаціям. Їх може бути особливо багато перед виборами як до парламенту, так і президентських».