У Львові до 22 червня підготували платформу для національного порозуміння

У переддень 70-ї річниці нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз, 20 червня, ініціативна група львів’ян «Пам’ять без агресії» пропонує мешканцям Львова документ – платформу для національного порозуміння «Історична пам’ять про Другу світову війну та духовна єдність України».

Документ містить 11 програмних пунктів.

Загалом, документ підготувало 30 політичних партій із громадськими організаціями. Зокрема, найактивнішими учасниками розробки документу стали політична партія «Наша Україна», ГО «Відсіч», «Україна соборна», НРУ, «Громадська позиція» та «Зарваницька ініціатива».

Так, у документі визнається, що «Друга світова війна все ще триває у нашій пам’яті, і ця пам’ять досі роз’єднує українців». Ініціатори «Пам’яті без агресії» стверджують: «Неправдива історія Другої світової війни є однією з найбільших фальсифікацій ХХ століття. А правда є такою, що головний переможець у війні, сталінський СРСР, вступив у війну як союзник головного її винуватця – гітлерівської Німеччини».

Вони додають: «Обидва найбільші тирани новітнього часу, Гітлер і Сталін, прагнули світового панування і врешті зійшлися у двобої на просторах Європи між Берліном і Москвою..».

Учасники «Пам’яті без агресії» стоять на тому, що «для українців на західних землях, через їхній прикордонний статус, війна розпочалася 1 вересня 1939 року», тим часом «для більшості ж українців війна розпочалася з «віроломного нападу фашистської Німеччини на Радянський Союз», що витіснив із їхньої пам’яті не менш віроломні попередні напади СРСР на Польщу, Фінляндію, Естонію, Латвію, Литву та Румунію. А спогади про довоєнний більшовицький терор, зокрема про Голодомор, відійшли для них на другий план через жорстокості нацистської окупації та радість перемоги над Гітлером. Так у свідомості українців стався розкол історичної пам’яті».

Окрім іншого у документі сказано: «Людство донині перебуває в полоні подвійних стандартів при оцінюванні злочинів тоталітарних систем. Злочини нацистів засуджено, а злочини комунізму, прикриті Ялтинською угодою 1945 року, майже забуто. Та без засудження усіх цих злочинів світ не знайде спокою».

«Неспокутуваний злочин вертається новими випробуваннями, чим і стали для України та світу спроби нинішньої кремлівської адміністрації відбілити постать Сталіна й відбудувати на цьому фальсифікаті «велич і силу Росії», – йдеться в об’єднавчій платформі.

Насамкінець ініціативна група закликає: «Наше призначення від Бога та моральний обов’язок перед спільними жертвами – на їхній невинній крові вибудувати храм єдності й порозуміння. Духовна єдність України можлива і досяжна, якщо ми пошануємо біль одне одного й довіримось Богові любові та милосердя».

Архіви