25 мешканців Львівщини, яких експлуатували в Іраку, не визнають жертвами торгівлі людьми

Західноукраїнський центр «Жіночі перспективи» ідентифікував у Львівській області 25 осіб – жертв торгівлі людьми. Більшість з них – чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації в Іраці. Про це у відеопрограмі Львівського прес-клубу «Одне питання» повідомила Олена Кальбус, координатор проектів, член робочої групи з дослідження ГРЕТА західноукраїнського центру «Жіночі перспективи».

«Більшість постраждалих – це будівельники, які наприкінці 2010 – на початку 2011 років прийняли запрошення однієї з фірм-посередників для роботи в Іраку і поїхали туди. Ці люди не тільки не отримали винагороду за роботу, але були змушені перебувати там тривалий час у нелюдських умовах, позбавлені їжі, питної води, можливості покинути країну, в якій є військовий конфлікт, без засобів до існування і до допомоги»,- розповіла Олена Кальбус.
За словами Олени Кальбус, «львівські іракці» зверталися в правоохоронні органи, але їм відмовили у порушенні кримінальної справи з формулюванням «за відсутністю злочину».

Інші жертви-будівельники, з Тернопільської області, зверталися до Міністерства соціальної політики – структури, яка уповноважена надавати статус жертви торгівлі людьми, повідомила Олена Кальбус. Але вони також отримали відмову, мотивація якої – недоведення факту порушення їхніх трудових угод на території Іраку, що його можна кваліфікувати як торгівлю людьми.

Натомість Міжнародна організація з міграції вважає всіх цих будівельників жертвами торгівлі людьми, бо є прямі і непрямі індикатори для визначення цього статусу, наголосила Олена Кальбус. Вони засновані на міжнародному законодавстві – зокрема на протоколі Палермської конвенції 2000 року.проти організованої злочинності і торгівлі людьми, а також – українському законодавстві – статті 149 Кримінального кодексу.

Архіви