14 грудня об 11:00 – пресконференція: “Результати опитування “Що українці знають та думають про права людини”

Захід організовано Центром прав людини ZMINA у співпраці з Фондом “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва за підтримки Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Під час прес-конференції розкажуть, чи знають українці, зокрема, львів’яни про те, що таке права людини, які права для них є пріоритетними, якими способами вони захищають свої права та інше. Йтиметься, крім того, про вплив розповсюдження COVID-19 і пов’язаних з цим змін на сприйняття прав людини, і чи почали українці активніше захищати свої права після початку пандемії.

Спікери заходу:

●Тетяна Печончик, голова Центру прав людини ZMINA;

●Андрій Сухарина,  аналітик Фонду “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва;

●Світлана Колишко, керівниця групи ініціатив з прав людини, координаторка проєкту «Права людини для України» Програми розвитку ООН в Україні;

●Олександр Баранов, в.о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги.

Після пресконференції для журналістів буде організовано трансфер до місця проведення виставки. У приміщенні Головного залізничного вокзалу Львова буде встановлено тематичну експозицію: двометрові конструкції із проілюстрованими на них найважливішими даними з дослідження – графіками, цитатами та висновками. Регіональні особливості у відповідях респондентів представлені стосовно п’яти регіонів України — Донбасу (підконтрольні українській владі території), Півдня, Центру, Сходу і Заходу (зокрема, Львівської області). Також на експозиції працюватиме інформаційна точка – зацікавленим громадянам розказуватимуть про опитування та діяльність правозахисних організацій, до яких можна звертатися за безкоштовною допомогою.

В межах проєкту “День прав людини у вашому місті” у приміщенні Головного залізничного вокзалу Львова відбудеться тематична виставка.

Львів — друге місто у регіональному турі “День прав людини у вашому місті”. Подібні акції проходять також у Харкові, Одесі, Дніпрі та Маріуполі.

Метою проєкту “День прав людини у вашому місті” є підвищення обізнаності про права людини та поштовх громадян до більш активного захисту своїх прав, а також формування правової свідомості українців.

Довідка: Дослідження проведене Фондом “Демократичні ініціативи ім. Ілька Кучеріва” та Центром прав людини ZMINA за підтримки проєкту “Права людини для України”, який впроваджується ПРООН в Україні та фінансується Міністерством закордонних справ Данії. Участь в опитуванні взяли понад 2 000 респондентів по всій Україні. Дані подаються у динаміці в порівнянні з 2018 і 2016 роками.

Контактна особа:  Руслан Коломєйцев, 095 131 56 31, [email protected]

Архіви