13 червня – престур в Жовківську ТГ: «Адаптація та інтеграція жінок-переселенок у новій громаді»

ПРОГРАМА

8.45 – збір журналістів, вул. Городоцька, біля ТЦ “Скриня”.

9.00 – виїзд у Жовківську ОТГ.

10:30 –  Майстерклас з виготовлення ляльки-мотанки для дітей та батьків.

Проводить двічі переселенка (Горлівка, Слов’янськ) Надія Пшеничок.

У 2014 році Надія переїхала з окупованої Горлівки до Слов’янська. А в 2022-му році їй довелось покинути нову домівку і переїхати у Жовкву. Чоловік Надії – військовий, зараз служить у військовій частині в Жовкві. На новому місці Надія навчилась робити ляльки-мотанки і зараз ця справа допомагає їй переживати важкі часи, а також є джерелом додаткового заробітку: свої авторські роботи продає через соцмережі.

12:30 – Інформаційна сесія з економічної грамотності.

Під час сесії жінки навчаться правилам та різним інструментам фінансової грамотності як для сімейного бюджету, так і для ведення власної справи.

Інтерв’ю з жінками-переселенками, які вже започаткували власні справи:

– Надія Чепіль з Харківської області. До вторгнення мала власний магазин у смт на Харківщині. На новому місці також вирішила займатись підприємництвом – чоловік надихнув її відкрити власну справу – послуги з клінінгу за допомогою проєкту «Дія. Бізнес».

– Людмила Демішева, переселенка з Луганська. Вирішила, що однієї пенсії їй замало, тому також відкрила власну справу. У свої 72 роки вона стала фінансовим консультантом, вправно працює зі спеціальними фінансовими програмами та додатками.

13:30 – 14:30 – обід

14:45 – Арттерапевтична сесія для жінок-переселенок для покращення психологічного стану.

Сесію проводить координаторка проєкту, переселенка з 2014 року, Наталія Тітійова. У новій громаді Наталії вдалось адаптуватись, знайти коло спілкування та заснувати власну громадську організацію. Зараз вона допомагає переселенцям, ділиться своїм досвідом і займається налагодженням стосунків між приймаючою громадою, що приймає, та новими мешканцями.

15:45 – Заплановано брифінг представників донорських організацій, які надають фінансування та підтримку в реалізації проєкту Womens New Horizons. (Брифінг кінцево не погоджено).

16:15 – виїзд до Львова.

Престур відбувається в рамках проєкту Womens New Horizons (адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львівській області), який реалізовує ГО «Центр «Жіночі перспективи» за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні «Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні» та фінансує Уряд Швеції у співпраці з Офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

  • Координаторка проєкту Womens New Horizons – Олена Кальбус.
  • Місцева координаторка у Жовківській ОТГ – Наталія Тітійова.

Для участі в престурі просимо зареєструватись за посиланням: https://forms.gle/eH1VvBPiH3K7kJLd7

Контактна особа: прессекретарка проєкту Заріна Акопянц, 097 934 55 77 (https://www.facebook.com/zarina.akopyanc )

Довідка про проєкт

Мета проєкту Womens New Horizons – надати допомогу жінкам-ВПО у сфері задоволення найбільш актуальних потреб та реалізації їхніх прав на участь у прийнятті рішень на місцевому та регіональному рівнях. У рамках проєкту внутрішньо переміщені жінки (жінки-ВПО) та жінки з громади, що приймає, отримують доступ до необхідної гуманітарної, психосоціальної, інформаційної, правової, економічної та іншої підтримки. Проєкт заохочує жінок-ВПО брати участь у житті громади, ініціювати прийняття важливих для ВПО і мешканців рішень як на місцевому, але й національному рівнях. Одним з перших етапів проєкту було дослідження у 9-ти громадах області щодо потреб ВПО. У дослідженні взяли участь близько 400 жінок-ВПО та місцевих мешканок у таких громадах: Великомостівська, Жовківська, Заболотцівська, Стрілківська, Новояворівська, Самбірська, Червоноградська та Сколівська ТГ і місто Львів. У рамках проєкту уже відбулися престури у Сколівську, Новояворівську, Самбірську, Стрілківську, Червоноградську та Заболотцівську територіальні громади.

Архіви