112 канал, «Вєсті», «Ера» фінансуються з Москви, – журналіст

«Джинса» або замовні матеріали в новинах – це порушення закону.

На цьому наголосила сьогодні, 25 травня, під час круглого стіл на тему: «Громадська думка населення України щодо корупції у медіасередовищі. Індекс сприйняття корупції в українських ЗМІ. Результати досліджень», який відбувся у Львівському прес-клубі, заступник головного редактора «Громадського радіо» Наталія Соколенко.

– Не можна розрахуватися легально за «джинсу» в новинах. Тому що це заборонено законом «Про телебачення і радіомовлення» та Податковим кодексом. І контролюючі органи повинні стежити за дотриманням законодавства, – каже журналіст.

На її думку, покладатися на совість журналіста чи редактора не варто. Тому треба їх змусити дотримуватися законів. 
Також Наталія Соколенко вважає, що варто зобов’язати тих людей, які зазначили себе кінцевими бенефіцеарами, власниками ЗМІ, показати декларації про доходи або оприлюднити угоди про інвестиції.

– Закон про прозорість медіавласності зобов’язав відкритися всім власникам. Але відкрилися своєрідно. Більшість тих, хто вказав себе як власник, ніколи таких грошей не мали і не мають, щоби володіти телеканалами. Наприклад, на мій погляд, 112 канал, з Москви, – каже вона. 

Архіви