10 квітня престур у Сколівську ТГ: Як жінки-ВПО на Львівщині долають виклики, спричинені війною. Доступ до гуманітарної, психосоціальної, інформаційної, правової, економічної та іншої підтримки

Організатор: ГО “Центр “Жіночі перспективи”.

Захід відбувається в рамках проєкту “Адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львові та Львівській області”, який реалізують за підтримки проєкту ООН Жінки в Україні “Трансформаційні підходи для досягнення ґендерної рівності в Україні” та фінансує Уряд Швеції у співпраці з офісом віцепрем’єрки з питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

ПРОГРАМА 

8:45 – збір журналістів, вул.Городоцька, біля ТЦ “Скриня”.

9:00 – виїзд у м. Сколе (110 км).

11:00 – 11:15 – зустріч з керівництвом і працівниками штабу пункту збирання гуманітарної допомоги 9 (вул. Данила Галицького, 54). Працює як транзитний пункт передання міжнародної гуманітарної допомоги для благодійних організацій, які діють на території Сколівської ОТГ. 

Розмова про алгоритм роботи пункту: звідки надходить допомога, її кількість, номенклатура, за яким принципом розподіляють, як контролюють використання і стимулюють донорів.

11:15 – 11:30  вручення комп’ютерів багатодітним сім’ям ВПО від німецької освітньої організації  «Freundschaft kennt keine Grenzen e.V.». Комп’ютери придбані для саморозвитку дітей шкільного віку.

Керівниця штабу – Олена Янатьєва, переселенка з Маріуполя. 

11-30 – 11:45  – Інтерв’ю з Оленою Биковою, перукаркою, переселенкою з Маріуполя, яка наразі надає послуги на території штабу і готується відкрити власну перукарню.

Розповідь про можливості започаткування з нуля власного бізнесу: куди зверталася за допомогою, хто її надав чи відмовив, які проблеми виникають, що потрібно для їхнього розв’язання.

12:00 – 12:30 екскурсія в цех з виготовлення енергетичних батончиків та сухих борщів для ЗСУ (вул. Данила Галицького, 54). 

Розмова про джерела отримання сировини, асортимент продукції, її обсяги, географію постачання, кваліфікацію працівників, способи заробітку.

Керівниця групи волонтерів – Елеонора Остафієва, переселенка з Харкова.

12:45 – 13:10 відвідини Сколівського закладу загальної середньої освіти 1-3 рівнів №3, в гуртожитку якого проживають 55 внутрішньопереміщених осіб (вул. Князя Святослава, 30). Вони роблять заготовлення для окопних свічок і плетуть шкарпетки для бійців ЗСУ.

Розмова з жінками, які знайшли способи самозайнятості і допомоги ЗСУ. 

Директорка закладу – Світлана Губиш. 

13:30 – 14:00зустріч у реабілітаційному центрі “Надія” у селі Верхнє Синьовидне. У центрі проживають 10 родин (жінки військовослужбовців з дітьми).  

Розмова про те, за який кошт живе центр, як і хто розв’язує питання медичної і гуманітарної допомоги для його мешканців.

Директор центру – Василь Чергавий. 

Представниця ВПО, координаторка – Галина М’якшина.

14:15 – 14:45 – обід

15:00 – повернення у Львів.

До 18:00 6 квітня триває акредитація за телефоном: 067 67 07 730 або за адресою електронної пошти: [email protected] 

Довідка про проєкт

Мета проєкту «Адвокаційна підтримка внутрішньо переміщених жінок у Львові та Львівській області» – підтримати зусилля з адвокатури та розбудови спроможності щодо включення особливих потреб внутрішньо переміщених жінок до гуманітарної допомоги у Львові та області.

У рамках проєкту внутрішньо переміщені жінки (жінки-ВПО) та жінки з громади, що приймає, отримують доступ до необхідної гуманітарної, психосоціальної, інформаційної, правової, економічної та іншої підтримки. А також жінки-ВПО братимуть участь у прийнятті рішень та відстоюванні прав, щоб вони були включені не тільки в гуманітарну допомогу, але й в інші плани та програми в громадах та на національному рівні.

Одним з перших етапів проєкту було дослідження у 9-ти громадах області щодо потреб ВПО. У дослідженні взяли участь близько 400 жінок-ВПО та місцевих мешканок у таких громадах: Великомостівська, Жовківська, Заболотцівська, Стрілківська, Новояворівська, Самбірська, Червоноградська та Сколівська ТГ і місто Львів.

Архіви