10 квітня об 11:00 -відкриття виставки фоторобіт українських репортерів «Історії з окупованого Криму».

Місце проведення:  ТРК Victoria Gardens (вул. Кульпарківська, 226-А, 1-й поверх).

Для журналістіво 10:00 буде організовано трансфер від Львівського прес-клубу (проспект Т. Шевченка, 11). Контактна особа у Львові: Артем Соколенко 067 464 46 61.

Виставка фоторобіт українських репортерів, які після початку окупації працювали в Криму та висвітлювали тему порушення прав людини, фільмували життя родин політв’язнів. Львів — один із шести обласних центрів України, де відбуватиметься показ фотовиставки «Історії з окупованого Криму».

Об 11:00 почнеться пресконференція, під час якої спікери розкажуть про ідею створення виставки, про переслідування кримських татар і проукраїнських активістів, а про також актуальну ситуацію в Криму. Після пресконференції журналістів буде запрошено ознайомитися з експозицією фотовиставки. «Історії з окупованого Криму».

Спікери заходу:

  • Тетяна Печончик, голова правління Центру прав людини ZMINA;
  • Альона Савчук, одна з авторок світлин, репортерка;
  • Володимир Чекригін, заступник голови правління Кримської правозахисної групи;
  • Петро Вигівський, батько політв’язня Валентина Вигівського, член правління Об’єднання родичів політв’язнів Кремля;
  • Марія Томак, керівниця Служби забезпечення діяльності Кримської платформи, Представництво Президента України в АР Крим.

Від самого початку окупації Криму Росія чинить масштабні репресії. З політичних мотивів станом на сьогодні ув’язнено понад 150 осіб, — більшість із них кримські татари, — викрадено 43-ох українських активістів, з них 11 осіб вважаються зниклими безвісти, а один чоловік залишається під вартою. Наразі репресії тривають.

Протягом десяти днів жителі та гості Львова зможуть побачити роботи українських репортерів Аліни Смутко, Тараса Ібрагімова та Альони Савчук, які з 2014 до 2019 року документували життя кримських татар та українських активістів у Криму.

У жовтні минулого року фотовиставку «Історії з окупованого Криму» було представлено на Першому Парламентському саміті Кримської платформи (м. Загреб, Хорватія), а також у грудні — під час урочистих заходів з нагоди 30-річчя Представництва Президента України в Автономній Республіці Крим.

Окрім Львова, фотовиставка «Історії з окупованого Криму» була показана у Хмельницькому, Кропивницькому, Чернівцях, Дніпрі та Луцьку, а після Львова вона відкриється у Празі (Чехія).

Контактна особа для ЗМІ:

Руслан Коломєйцев (координатор організації проведення фотовиставки)

095 131 56 31 (Viber, WhatsApp, Telegram),

073 900 87 78

[email protected]

Архіви