Зонні електролічильники окуповуються за 14-15 місяців – Львівобленерго

У Львівській області вже встановлено понад чотири тисячі лічильників, які тарифікують спожиту електроенергію за зонами доби. Вони вигідні тим, що електроенергія, яка використана вночі, коштує споживачеві вдвічі дешевше, ніж та, яка спожита вдень.

Про це сьогодні, 25 лютого, під час прес-конференції на тему: «Як зекономити сімейний бюджет в умовах зростання тарифів на електроенергію?», що відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив директор з маркетингу ПАТ «Львівобленерго» Андрій Скрипник.

– Звісно, якщо вночі споживається за місяць 20-25 кВт /год, то не варто ставити зонні лічильники. Але якщо вночі використовувати пралку, електрообігрів та інше, то сенс у таких лічильниках є, – каже він. 

За його словами, зараз вартість однозонного лічильника – 1050  гривень,  тризонного – 2200. І вони окупляться буквально за 14-15 місяців. А якщо родина використовує електроопалення, яке встановила зі всіма дозволами, то лічильник окупиться за два-три місяці. Адже в такому випадку в опалювальний період з 1 березня до 30 квітня 2016 року тариф для цієї родини становитиме 57 коп за кВт /год при споживанні 3600 кВт /год в місяць. 

– Я також хочу наголосити, що курс валюти зростає і вартість лічильника також зросте. Але зараз ми не підвищуємо ціну саме тому, щоби більшість споживачів мали змогу його встановити, – каже Андрій Скрипник. 

За словами начальника виробничо-маркетингової служби ПАТ «Львівобленерго» Юрія Кошли, споживач, який бажає встановити собі такий лічильник, може приїхати до відділення обленерго, написати заяву, оплатити і впродовж 15 днів йому встановлять цей прилад. 

– Або ще простіше: зареєструватися на сайті «Львівобленерго» у розділі «Мій дім», оформити електронну заявку. Йому на електронну скриньку прийде рахунок, він його оплатить і впродовж 15 днів встановлять лічильник, – каже він. 

Оформити електронну заявку можна тут – http://loe.lviv.ua/ua/dlia_domu/payment_new

Також, як стверджує заступник начальника відділу електропостачання ПАТ «Львівобленерго» Володимир Ребот, споживач, який зареєструвався у розділі «Мій дім», не витрачає свого часу на поїздки у відділи обленерго та в чергах до каса для оплати. 

– Йому не потрібно нікуди ходити, щоби подати показник лічильника. Також не виходячи з дому, споживач може провести аналіз використання та нарахування електроенергії за попередній період, – каже він. 

Нагадаємо, що зонні лічильники дозволяють обліковувати електроенергію за зонами доби. Є пікова зона – з 8.00 до 11.00, та з 17.00 до 20.00. Напівпікова – з 7.00 до 8.00, з 11.00 до 20.00 та з 22.00 до 23.00 і нічна зона – з 23.00 до 7.00. Відповідно до цих тарифних зон застосовують певні коефіцієнти. Піковий – 1,5, напівпіковий – 1, нічний – 0,5. 

Архіви