Заробітки українських заробітчан пішли в тінь

У 2012 році українські заробітчани переказали на батьківщину через платіжні системи та банківські рахунки вдвічі менше коштів, аніж у 2011 році – $4,297 млрд.

Про це сьогодні під час прес-конференції у Прес-клубі повідомив заступник керуючого львівської філії банку «Південний» Сергій Соломчак.

За словами банкіра, зменшення грошових переказів з-за кордону може свідчити про те, що заробітки українців за кордоном зменшились у заявку з європейського кризою, або ж про те, що заробітчани повернулись до «автобусних переказів» та перевезення готівки у валізах.

Згідно з офіційними даними ту 2012 році через банківські рахунки в Україну надійшло 44% коштів, через міжнародні платіжні системи переказали 42%, та лише 14% – гроші перевезені водіями автобусів.

Однак, як зазначив Соломчак, дані неофіційної статистики приписують автобусним та валізним перевезення грошей більше половину усіх коштів, які протягом року потрапляють в Україну з-за кордону.

Цю теорію підкріплюють і дані щодо офіційних переказів. Згідно з ними найбільше грошей торік через банківські та платіжні системи переказали з Росії –32,8%, 10,1% – з США, 7% – з Німеччини, 5,5% – з Кіпру, тоді як з Греції та Італії всього по 5,6% та 5,4% відповідно.

«Чому Італія опинилась на 5 місці, мабуть тому, що там поширені більше автобусні перевезення, з США автобусом грошей не привезти», – зазначив експерт.

Нагадаємо, за неофіціними даними понад 5 млн. українців виїхали на роботу за кордон.

Архіви