Замість свята пампуха у Львові – пропонують викупити стадіон “Торпедо”

Нинішній власник стадіону «Торпедо» готовий продати його Львову за 7,5 млн гривень. Однак чиновники міськради та депутати не можуть знайти такі кошти в бюджеті Львова. Тому що вже вирішили надати ці гроші на відновлення Пелчинського ставу або свято пампуха.

Про це сьогодні, 6 березня, під час прес-конференції на тему: «Збережемо і відновимо стадіон «Торпедо»!», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив депутат Львівської міської ради Сергій Івах. 

– Сьогодні  бюджетна комісія Львівської міської ради розподілить 137 млн гривень, які не були використані у 2018 році. Будуть просити для потреб ЛКП, для адміністрації міського голови, для різних інститутів. Але для чого нам надавати кошти на проведення свята пампуха і тим самим обмежувати кошти для купівлі даного стадіону? – наголосив Сергій Івах. 

За його словами, два роки тому до нього звернулися мешканці, які проживають неподалік стадіону, з проханням зберегти стадіон «Торпедо». Оскільки він зараз належить ПАТ АКБ «Львів», то Сергій Івах добровільно взяв на себе роль медіатора між банком та містом. 

– Ніхто з міськради не приділяв цьому уваги, тож я зайнявся цим сам. Я провів дуже багато зустрічей. Я наводив тисячу аргументів, чому банк повинен продати цей стадіон містові. Я обіцяв, що там ніхто нічого не будуватиме. Що це буде – стадіон. Спочатку вони погодилися продати за 12 мільйонів гривень. Проте вдалося домовитися за 7,5 млн гривень, за умови, що буде розміщено рекламу банку на всіх заходах, які проводитиме Федерація футболу Львівської області, – повідомив він про домовленості. 

Проте, міська рада великого зацікавлення в поверненні стадіону мешканцям міста не продемонструвала. Наприкінці минулого року, коли депутати вирішували, на що перерозподілити кошти, які через різні причини не використали з бюджету, ініціатива Сергія Іваха підтримки не знайшла.  

– Міський голова пропонував надати кошти на проектно-кошторисну документацію та відновити роботу стадіону без додаткового фінансування. Я вважаю неприпустимим надавати кошти на проектно-кошторисну документацію для об’єктів, які не належать Львівській міській раді, – вважає депутат.

За його словами, якщо місто викупить стадіон «Торпедо», то його ремонтом та реконструкцією готова зайнятися Федерація футболу Львівської області.

Ще одне питання, яке непокоїть депутатів та чиновників міської ради, – чи насправді цей стадіон настільки потрібен громаді саме як спортивна споруда.

Як повідомив представник мешканців Михайло Бокало, там упродовж останніх десяти років тренуються команди трьох футбольних шкіл.

– Там займається майже 150 дітей. Усе утримується коштом батьків та зусиллями тренерів. Тренери самі косять траву, підживлюють газон та оплачують роботу сторожів, тому що там увесь час розбивають шиби та щось ламають, – повідомив він.  

Це підтвердив і педагог УДЮМКу Шевченківського району та тренер з футболу Віктор Крижановський.

– Кожне моє тренування починається з того, що я засипаю ями, які вирили собаки, і прибираю порожні пляшки з-під пива та горілки, – зізнався він. 

Але йому подобається тренувати хлоп’ят. Тож він щиро сподівається, що місто викупить той стадіон, і діти з задоволенням займатимуться там спортом. Не тільки футболом, але й тенісом чи легкою атлетикою. 

На думку начальника управління спорту Львівської міської ради Антона Нікуліна, який підтримав ідею купівлі стадіону, 7,5 млн гривень за цю земельну ділянку – це задорого. Він наполягає, аби було зроблено експертну оцінку майна. 

Наразі Сергій Івах зареєстрував проект ухвали Львівської міської ради про викупівлю стадіону «Торпедо» у ПАТ АКБ «Львів». Та нагадав своїм колегам-депутатам, що за чотири роки вони не збудували жодного стадіону чи концертного залу, не вирішили питання транспорту, не вирішили питання сміття та питання дитячих садочків. То нехай викуплять, бодай, цей стадіон. 

Архіви