Законопроект про ДУК ще дуже «сирий», – генерал-майор міліції

Але він необхідний заради зміцнення обороноздатності держави, вважає ректор Львівського державного університету внутрішніх справ генерал-майор міліції Валерій Середа

Генерал-майор міліції досі перебуває на обліку в Збройних Силах України у званні старшого сержанта. Бо в цьому званні він звільнився колись з радянської армії в запас. Такий гальмівний шлях у військкоматів. А в разі мобілізації «генерал-сержант» би мав прибути за конкретною адресою об’єкту, територія якого вже давно приватизована і там побудовані житлові приватні будинки.

Про це сьогодні, 26 травня, у Львівському прес-клубі під час прес-конференції на тему: "Зі Львова стартує громадське обговорення законопроекту Дмитра Яроша про Добровольчий український корпус" повідомив ректор Львівського державного університету внутрішніх справ генерал-майор міліції Валерій Середа (на фото справа).

– Цей законопроект є спробою не просто узаконити ДУК, а вирішити проблему обороноздатності нашої держави. Останні події показали, що   боронити свій край при тій системі, яка у нас була, ми не змогли. У підсумку ми втратили територію і не можемо її відвоювати. Тому що ми втратили час. А втратили час тому, що не було у нас системи оборони держави. Вона руйнувалася з початку здобуття нами незалежності, – каже міліцейський генерал.

Заступник начальника управління СБУ у Львівській області полковник Володимир Кобелінський (на фото зліва) звернув увагу на те, що в майбутньому законі варто окремими пунктами виокремити питання носіння, застосування та використання зброї добровольцями – як під час бойових дій, так і в цивільному житті.

На думку спеціалістів, цей законопроект потребує доопрацювання. Але такий закон дуже потрібний.

– До якої моделі нашого мілітарного суспільства ми йдемо? – запитує офіційний речник ДУК  Андрій Шараскін  (позивний «Богема»).- Якщо на потрібна професійна армія і мобілізаційний резерв, то тоді у нас єдина мета: створити цю професійну армію. А з іншого боку – добровольчий мобілізаційний резерв. Тоді мобілізація буде проходити у певних рамках. Якщо ти професійний військовий, то ти будеш мобілізовуватися в ЗСУ, а якщо доброволець, то – в ДУК.

Архіви