Законодавство, яке регулює малий і середній бізнес, треба переписати – голова ТПП

«Потрібно відмінити зовсім законодавство, яке регулює бізнес, і написати його по-новому», -таке під час відеомосту між Львовом і Луганськом на тему: «Тенденції у малому і середньому бізнесі на заході і на сході України» запропонував президент Луганської торгово-промислової палати Сергій Кириченко. Він нагадав про 190 дозвольних документів, які неможливо виконати підприємцям, і які є підгрунтям для корупції чиновників.

Роман Зафійовський, голова Комітету підприємців Львівщини підтримав колегу та наголосив, що вносити зміни в податковое законодавство – це абсурд. Найбільш корупційний податок – ПДВ, на його думку, треба знизити до 10%.

«Якщо буде 10%, то ніхто не пхатиме туди свої пальці, ризикуючи бізнесом і посадами»,- наголосив Зафійовський.

Дозвільні процедури провокують, за словами експерта додаткову націнку на продукцію. Тому туалетний папір в Україні дорожчий, ніж у Німеччині. На його ціні позначається велика корупційна складова, пояснив експерт.

Начальник управління міжнародних економічних зв’язків Львівської торгово-промислової палати Володимир Коруд вважає, що потрібно також спростити адміністрування податків. Тому що малий бізнес – це, передусім, самозайнятість і робочі місця, а не джерело для наповнення бюджету податками.

Довідка: Львівська торгово-промислова палата налічує 371 члена, з них 313 – це підприємства малого і середнього бізнесу. Луганська торгово-промислова палата налічує 300 членів, з яких 95% становить малий і середній бізнес з кількістю працівників на кожному підприємстві – від 1000 і менше.

Члени-підприємства Луганської торгово-промислоової палати орієнтуються на роботу з країнами СНД: з 7-ми млрд грн зовнішнього обророту, 70% становить експорт в країни СНД і більша частина його припадає на Росію. За 50 останніх років ця тенденція не змінилася.

Для підприємств Львівщини домінантним є європейський ринок.

Архіви