Забрав паспорт – зверніться в поліцію: У Львові назвали установи за кордоном, де заробітчанам шукати порятунку (відео)

Якщо українець або українка потрапили в трудове рабство за кордоном, то є низка структур, де їм допоможуть. Можна звернутися у фундацію “Ла Страда”, поліцію, правоохоронні органи, консульства і посольства України, релігійні та діаспорні організації.

Про це під час інтервʼю у Львівському пресклубі повідомила Олена Кальбус, координаторка програми протидії торгівлі людьми ГО “Центр “Жіночі перспективи”.

“У Польщі можна звернутися у фундацію “Ла Страда Польща”. Це громадська організація – величезна сильна досвідчена. Вона на всій території Польщі допомагає особам, які постраждали від торгівлі людьми. В Інтернеті можна знайти і їхню сторінку, і їхні телефон, і гарячу лінію.
Ще – поліція, правоохоронні органи, це консульства і посольства України. Намагайтеся дістатися до них. Це можуть бути релігійні організації .Такі як”Карітас”,- розповідає Олена Кальбус, пише Dailylviv.com.

За даними Міжнародної організації з міграції, однією з найпопулярніших країн, де виявлено 36% усіх випадків експлуатації, є Польща.

За словами Олени Кальбус, часто працівники з України під примусом віддають працедавцеві свій паспорт і перетворюються на його слухняного заручника.

“Якщо працедавець забрав паспорт, а ви маєте можливість покинути це місце, де вас експлуатують, ви можете звернутися до найближчого відділу поліції у будь-якій країні і попросити, вимагати своєю заявою зв’язку з посольством або консульством України”, – пояснює Олена Кальбус.

За її словами, консульські відділи України обов’язково допоможуть відновити ці документи і повернутися додому легально, офіційно, вчасно і безпечно

Як повідомила Надія Костіна, спеціалістка з роботи з громадськістю ГО “Центр “Жіночі перспективи” , 23 роки ця організація веде напрямок з протидії торгівлі людьми. Але проблема залишається актуальною.

Зараз навчаємо уповноважених в тергромадах, як виявляти тих людей, як постраждали внаслідок трудової експлуатації, – розповідає Надія Костіна.-  Створені мультидисциплінарні групи. 50% громад Львівщини ознайомлені з проблемою і з тим, як протидіяти.

В Україні, за її словами, можна отримати допомогу від держави. Для цього треба звернутися до департаменту соціального захисті у ЛОДА. Тає є всі зразки заяв, усі зразки документів  І спеціалісти.

Вона також радить:

“Якщо збираєтесь за кордон, зробіть копії документів, залиште їх своїм рідним І не віддавайте паспорт. Злочинці створюють ситуації , коли особа змушена в незнайомій обстановці, країні приймати швидкі рішення, і вони часто є емоційними”.

У відео – історія про чоловіка, який потрапив на рабську роботу.

 

Архіви