За підприємців з тимчасово окупованих територій податки платитимуть їхні бізнес-партнери з вільної України

Така норма закону, а саме – ст. 38.9 Підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу, запрацювала з 1 січня 2017 року. Про це сьогодні, 5 квітня, під час відеопрограми “Бухгалтерська правда”, яка відбулася у Львівському прес-клубі, нагадала директор компанії “Академія професійного бухгалтера” Мар’яна Кавин.

Якщо підприємець має бізнесові справи з іншим підприємцем, який зареєстрований у населених пунктах, які розташовані в зоні, що тимчасово не контролюється Україною, то, оплачуючи його послуги, перший повинен сплатити замість свого бізнесового партнера податки в бюджет України. 

Нова норма закону, зокрема, ст. 38.9 Підрозділ 10 розділу ХХ Податкового кодексу, запрацювала з 1 січня 2017 року. Зокрема там зазначено, що під час нарахування (виплати) фізичним особам – підприємцям, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія та/або територія населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення, незалежно від системи оподаткування, доходу від здійснення ними підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати податок на доходи у джерела виплати. При цьому на таких осіб не поширюється дія пункту 177.8 статті 177 цього кодексу.

– Цей момент чомусь дуже мало озвучують. Незалежно в рамках чого ви робите виплати цьому підприємцеві, але якщо він зареєстрований на території АТО, ви виступаєте податковим агентом і повинні утримати ПДФО та військовий збір, – каже директор компанії “Академія професійного бухгалтера”  Мар’яна Кавин. 

Щоби знати точно, яка територія вважається тимчасово окупованою чи на лінії зіткнення, можна переглянути розпорядження Кабінету Міністрів України від 7 листопада 2014 року №1085 «Перелік населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження» і «Перелік населених пунктів, що розташовані на лінії зіткнення». 

– Очевидно, що ті підприємці, які зареєстровані там, не сплачують податків взагалі. Хоча багато хто з них переїхали і в Західну Україну та здійснюють свою діяльність тут, – зауважила Мар’яна Кавин. 

Архіви