З реєстрацією податкових накладних доведеться зачекати до 1 січня, – директор

Усі податкові накладні, реєстрація яких була зупинена, мають бути зареєстровані у єдиному реєстрі податкових накладних з 2 січня 2018 року. Так передбачає Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень», який має вступити в дію після опублікування.

Проте коли його опублікують і чи не відрізнятиметься опублікований варіант від вже опублікованої редакції, – невідомо.
Про це сьогодні,  13 грудня, під час відеопрограми «Бухгалтерська правда», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила директор компанії «Академія професійного бухгалтера» Людмила Шахно.

Згідно з редакцією, яка доступна, вищезгадана норма не буде розповсюджуватися на ті податкові накладні та розрахунки й коригування, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року платник податку не надав жодних  пояснень та документів. А також на ті, щодо яких станом на 1 грудня 2017 року прийнято рішення про відмову в реєстрації і щодо яких не розпочато процедуру адміністративного або судового оскарження.

– Податкові накладні, реєстрація яких зупинена з 1 грудня та щодо яких  платник податків надав пояснення і копії документів, мають бути прийняті впродовж п’яти робочих днів. Якщо впродовж цього часу рішення про відмову у реєстрації не було прийнято, то податкову накладну повинні зареєструвати наступного робочого дня, – пояснює директор.

Також, за її словами, згідно з цим законом, система моніторингу критеріїв ризикованості має бути переведена у тестовий режим.

– Нам обіцяють, що за ці два місяці усунуть всі недоліки, з якими ми стикнулися протягом півроку. Але всі, хто пережили цей тестовий режим минулого разу, знають, які проблеми були створені тоді, що ми дотепер їх вирішуємо. І ми не знаємо, які наслідки будуть, – експерт покликається на свій досвід і очікує проблем в майбутньому.

Людмила Шахно також пояснила, що глава уряду не підписує Закон «Про внесення змін до Податкового Кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень» через те, що у Верховній Раді зареєстровано проект постанови «Про прийняття в цілому, як закону законопроекту про внесення змін до Податкового кодексу України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році».

– Тобто його пропонують визнати недійсним через те, що були порушені всі етапи проходження цього законопроекту. Чи буде він прийнятий, чи буде скасований, стане відомо аж 19 грудня, коли відбудеться пленарне засідання Верховної Ради, – Людмила Шахно пропонує зачекати до 1 січня.

Архіви