З 1 листопада на Львівщині випікатимуть йодований хліб

27 вересня на Львівщині стартував проект «Інформаційна кампанія для популяризації вживання хліба з йодованою сіллю». Ініціатором проекту стало представництво Дитячого Фонду ООН (ЮНІСЕФ) в Україні. В рамках цього проекту ПАТ Концерн «Хлібпром» з 1 листопада розпочне масове виробництво хліба з йодованою сіллю. Про це сьогодні, 27 вересня, під час прес-конференції повідомила Лілія Гук, експерт громадських організацій «Центр єднання європейської молоді «За спільне майбутнє».

Цей проект єдиний в Україні. Він спрямований на використання йодованої солі в хлібопекарській промисловості та випікання масового йодованого хліба з метою профілактики йодного дефіциту в регіоні. Стартує проект у Львові, але на черзі інші міста України.

«Україна знаходиться в зоні природного йододефіциту. Нестача йоду в організмі призводить до зниження інтелектуальних здібностей. Якщо не призупинити цей процес, щороку доведеться відкривати 1-2 школи для дітей з відсталим розумовим розвитком»,– повідомила Лілія Гук.

За її словами, жодної державної програми профілактики йододефіциту досі нема.

Адміністративний директор ПАТ «Концерн «Хлібпром» Зеновій Кавулич повідомив, що масове виробництво хліба з йодованою сіллю розпочнеться з 1 листопада.

Смакові якості цього хліба нічим не відрізнятимуться від звичайного. Вагомою перевагою йодованого хліба є більший термін придатності. За словами Зеновія Кавулича, ціна на такий хліб буде така ж, як і на інший.

Керівник проектів з питань харчування Дитячого фонду ООН(ЮНІСЕФ) Олена Труш запропонувала три шляхи вирішення проблеми йододефіциту:використання йодованої солі в харчовій промисловості;зробити йодовану сіль доступною для 90% населення; зробити так, щоб показник йоду в дітей шкільного віку становив 100мікрограмів.

«Лише 30% українців користується йодованою сіллю, а харчова промисловість взагалі до цього не долучена», – наголосила вона.

За словами Олени Труш, проблема йододефіциту стосується не лише дітей, але й дорослих. Для нормального функціонування щитовидної залози потрібен йод. Брак його в організмі впливає на працездатність і життєву енергію.

«Чому проблему йододефіциту ми хочемо вирішити завдяки хлібу? Та тому що це продукт масового споживання. 99% українців їдять хліб», – пояснила Ірина Софронова, представник Глобального альянсу за покращення харчування в Україні. Вона додала, що шляхом додавання до хлібопродукції йодованої солі, зможемо подолати проблему йододефіциту.

Довідка.

Україна розташована у зоні природного йододефіциту. Він зумовлений низьким вмістом йоду в ґрунті й воді, а відповідно — у продуктах харчування місцевого походження: рослинах, м’ясі та молоці тварин, які ними годуються. Сьогодні дефіцит йоду відчуває близько 70% населення України.

Щоденна нестача кількох десятків мікрограмів йоду в харчуванні може призвести до незворотніх порушень розвитку і функціонування людського організму. Особливу загрозу дефіцит йоду становить для розумових здібностей і, відповідно, життєвої успішності людини.

В умовах йододефіциту кількість випадків розумової відсталості серед населення зростає удвічі, а показники інтелекту знижуються на 10–15 пунктів. Навіть легкий дефіцит йоду у вагітної жінки не

дає реалізуватися інтелектуальному потенціалу дитини, закладеному на генетичному рівні. Серйозна нестача йоду у вагітних жінок призводить до народження дітей з кретинізмом.

Архіви