Дільнична виборча комісія №462038 в територіальному виборчому окрузі №48, замість того, щоби перерахувати голоси і уточнити протоколи, скористалася своїми чернетками та відмінусувала окремі голоси від двох партій, щоби отримати ті результати, які їй потрібно. Аби змусити зробити перерахунок голосів за законом, представники партій, які тут балотувалися, звернулися до суду.
Забігаючи наперед, варто вказати, що з позовом до суду звернулися представники від БПП, НРУ та «Народного контролю».
– А ось представник від «Самопомочі» на суді виступав проти наших позивних вимог. Хоча, внаслідок перерахунку голосів покращився саме його результат, – каже Богдан Потопальський.
За його словами, в цьому випадку йдеться не про фальсифікації, а швидше – про неосвіченість членів комісій, утому через багатоденну роботу та, можливо, лінь. Отож, як стверджує адвокат, члену партії «БПП- «Солідарність» Івану Кузику потрапив до рук протокол підрахунку голосів на вищезгаданій дільниці до Львівської міської ради.
– У пункті 11 викладається кількість голосів виборців, поданих за кожного кандидата. А в пункті 12 – загальна кількість голосів, сумарно. І ось спостерігачі помітили, що в пункті 12 вказано 962 голоси, в той час, якщо додати всі голоси в 11 пункті, то буде 1032 голоси, – каже він.
Богдан Потопальський каже, що коли члени дільничих виборчих комісій помічають такі помилки, то перераховують знову і знову, поки не виявляють, де ж помилилися. А в цьому випадку всі поставилися до роботи халатно і заповнили протоколи з помилками. Районна виборча комісія Франківського району у Львові повинна була перевірити і виявити ці помилки.
– Але вона не оглянула пильно кожен протокол, який до них надійшов. Як пояснював один з її членів: вони є колективним безвідповідальним органом, – каже адвокат.
Словом, протоколи були відправлені на уточнення, без пояснень – у чому полягають неточності.
– Члени дільничої комісії вирішили спростити собі життя, знайшли якісь чернетки протоколів і так усунули невідповідності. Вони без перерахунку голосів, тому що виборчих бюлетенів на той момент не було на дільниці, відняли від результату «Опозиційного блоку» сорок голосів, та від результату НРУ – 30 голосів, – пояснює цю виборчу математику Богдан Потопальський.
У підсумку, в уточненому протоколі «Опозиційний блок» отримав 53 голоси, а НРУ – 19. Після чого представники вищезгаданих партій звернулися до суду, щоби змусити виборчу комісію перерахувати голоси.
– Процес тривав з вечора 1 листопада і повні дві доби, – каже адвокат. І поки судовий процес тривав, Франківська виборча комісія вже оголосила результати, не очікуючи того, що скаже суд. З словами адвоката, ці порушення були зафіксовані тільки на одній дільниці у Львові. І він не виключає, що такі ж порушення наявні на всіх дільницях і в різний спосіб повпливали на оголошені результати.