Власників майна смс попереджатимуть про рейдерство

Власники бізнесу та майна отримуватимуть смс-повідомлення, якщо хтось захоче в них забрати власність.

Про це під час прес-конференції на тему:
«Як змінюється система юстиції в Україні? Результати ключових реформ у сфері юстиції», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомила заступника начальника головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації Оксани Куманської-Нор.

– Якщо у державному реєстрі відбулися зміни із майном юридичної чи фізичної особи, буде надходити смс-повідомлення. І власники зможуть швидко реагувати. Якщо ці дії відбулися без їхньої згоди, – говорить вона.

Ще вона повідомила, що Мінюст планує повернути паперові свідоцтва власності.

– Зараз їх немає, державні реєстратори не видають. Але якщо громадяни звернуться, то вони їх отримають, – каже Оксана Куманська-Нор.

Крім того, вочевидь, не виправдала себе ідея екстериторіальності реєстрації бізнесу чи нерухомості в будь-якому населеному пункті України, без прив’язки до місця проживання.

– Планується звуження дії з прив’язкою до конкретної області. Це робиться, щоби унеможливити і звести рейдерство до нуля, – розповідає вона про майбутні нововведення.

Заступник начальник головного територіального управління юстиції у Львівській області з питань державної реєстрації нагадала, що з 1 травня цього року реєстрація бізнесу та нерухомого майна відбувається в районних державних адміністраціях, в радах міст обласного значення та в селах і селищах.  До 1 травня державних реєстраторів було 64. Зараз – 550

За її словами, якщо громадяни незадоволені роботою державного реєстратора, вони можуть поскаржитися до комісії на дії державних реєстраторів. Такі комісії працюють при головному територіальному управлінні юстиції і при Мінюсті.

– До Мінюсту можна поскаржитися, якщо державний реєстратор прийняв позитивне рішення про реєстрацію права власності. До головного територіального управління можна скаржитися, якщо державний реєстратор відмовив зареєструвати бізнес чи нерухомість, – пояснює чиновниця.

За її словами, з травня до головного управління вже звернулося 20 громадян зі скаргами. І з них шість – задоволено. А до Мінюсту – 900. І з них близько 300 задоволено.

– Якщо колись громадяни мусили звертатися до суду і розгляд затягувався на роки, то зараз ці скарги розглядають упродовж двох тижнів, – каже вона. 

Архіви