Влада, виші та ІТ-компанії співпрацюватимуть задля працевлаштування молоді

Сьогодні, 15 травня, у Львівському театрі опери і балету ім. Соломії Крушельницької, в рамках 20-го Ярмарку кар’єри для молоді, відбулось підписання Меморандуму про співпрацю служби зайнятості, органів влади, ІТ-компаній та навчальних закладів. Від імені різних інституцій документ підписали: директор Державного центру зайнятості Петро Петрашко, заступник голови Львівської ОДА Олег Рудницький, перший заступник міського голови Львова Олег Синютка, проректор Національного університету «Львівська політехніка» Дмитро Федасюк, проректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Марія Зубрицька, директор львівської асоціації «Інформаційні технології України» Тарас Кицмей та виконавчий директор львівського кластера ІТ та бізнес-послуг Володимир Воробей.

Як наголосив П.Петрашко, IT-сфера справді є одним з найперспективніших напрямків для працевлаштування молоді. А відтак обрання професії у цій сфері – можливість не лише знайти роботу, а й реалізуватись творчо і побудувати кар’єру.

«ІТ-сфера – високотехнологічний сектор, експортноорієнтований, з високою заробітною платою та перспективою створення нових робочих місць. Державна служба зайнятості вперше організовує подібний крок. Сфера розвитку інформаційно-комунікаційних технологій перебуває у зоні увагу уряду, оскільки розвиток високих технологій значною мірою визначає розвиток економіки України у цілому. Це пілотний проект Державної служби зайнятості, який був розпочатий за ініціативи віце-прем’єр-міністра Сергія Тігіпка. На базі пілотних регіонів Київ-Харків-Львів напрацьовуються можливості співпраці між роботодавцями, службою зайнятості та на навчальними закладами», – розповів директор Державного центру зайнятості.

За його словами, у Харкові, де був проведений ярмарок кар’єри, уже вбачаються перші позитивні кроки. «Задоволені роботодавці, простежується зменшення безробіття серед молоді. Цей ярмарок продемонстрував перспективні можливості. Додатково заявлено 500 вакантних місць. Це і програмісти, інженери-програмісти, розробники програмного забезпечення та ін. Не секрет, що у цій сфері частіше шукають роботу через приватні агенції. Це засвідчують і цифри, у першому кварталі 2012 року у центрах зайнятості налічувалось лише близько двох тисяч вакансій, що належать до сфери інформаційних технологій. Це не відображає реальної потреби. Відтак об’єднання спільних зусиль Служби зайнятості, роботодавців, навчальних закладів та влади в напрямку розвитку ІТ-сфери представлені в Меморандумі про співпрацю. Розвиток буде здійснюватись шляхом збільшення кількості заявлених вакантних місць, збільшення обсягів випуску спеціалістів ІТ-профілю, підтримки підприємницьких ініціатив і сприяння самозайнятості, а також в організації професійного навчання, підвищення кваліфікації, здобуття практичних навичок у тому числі через стажування на робочому місці», – зазначив П.Петрашко. 

Архіви