У навчаннях на Яворівському полігоні застосовують шістдесятиміліметровий міномет, який використовують в американській армії.
За його словами, це дуже зручний міномет, який дуже простий у використанні.
– Кількість снарядів залежить від тривалості місії та поставленого завдання. Персонал має з собою запасні снаряди, які вони можуть використати за потреби, – пояснює американський підполковник.
Зі свого боку, заступник керівника Регіонального медіа-центру Міноборони України (м. Львів), підполковник Вадим Бакай нагадав, що найменший міномет, який використовують в українській армії, – 832 мм. Він має більшу обслугу і цю збриою транспортують на автомобілі.
– Звичайно, калібр мінометів відіграє важливу роль. І завдання, які ставляться для мінометних груп, – різні. В американській армії є піхотний міномет, який використовують у менших підрозділах для підтримання бойових дій. Українська армія використовує 832-мм міномети. Це – більш потужна зброя, і вона виконує більші завдання, – каже він.
На думку українського підполковника, українським військовим варто використовувати нагоду і повчитися працювати на різних пристроях, навіть якщо їх зараз немає на озброєнні.
– Коли почалася війна, у Збройних силах України не було ані тепловізорів, ані пристроїв, які допомагають вести бойові дії, ані іншого. Тому імплементація цих бойових пристроїв у наші збройні сили проходить спонтанно. Закупити зараз необхідну кількість обладнання держава не взмозі. Хоча хочеться, щоби в кожного бійця був і тепловізор, і пристрій для гасіння вогню на зброї, й інше, – каже він.