Військовослужбовців, які не можуть скласти фізнормативи, звільняють

Українські військові, які перебувають на передовій в зоні АТО, використовують можливості для своєї фізичної підготовки. Хоча інколи це дуже важко зробити.

Про це сьогодні, 4 серпня, під час прес-конференції на тему «Вимоги з фізичної підготовки та її вплив на кар’єру військовослужбовця у збройних силах НАТО і України», яка відбувається зараз у Львівському прес-клубі, повідомив керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, полковник Олександр Поронюк.

– Коли працюють снайпери та «Гради», коли перебуваєш під обстрілами, то там спрацьовують трохи інші критерії фізичної підготовки. Там головне -добре і швидко вміти біти і маневрувати, аби втекти і сховатися, – каже він.

А ось що стосується другої лінії оборони, то там вже військовослужбовці використовують всі можливості для спорту.
– Там немає спеціальних тренажерних залів, але хлопці роблять спортивні снаряди з будь якої залізяки, – каже український полковник.

За його словами, українських військових заохочують до заняття фізичною підготовкою і морально, і матеріально.
– Здав фізо – отримав премію. Хоча є достатньо випадків, коли не дають собі ради з цим, – каже Олександр Поронюк.

Він зізнався, що з курсантських часів не любив вправи на коні. Але успішно здає інші нормативи, то ж йому вибачають цю нелюбов.
Хоча заступник начальника військово-спортивної бази літніх видів спорту Міноборони України, майор Володимир Михайлов зауважив, що військовослужбовців, які не можуть скласти фізичні нормативи, карають аж до звільнення.

– Той, хто не здав нормативи, має три місяці для підготовки та перескладання. Якщо і вдруге не подолав фізичних нормативів, то ставиться питання про подальше перебування на службі, яке розглядає військово-атестаційна комісія, – каже він.

Також, за словами українського майора, українських офіцерів, які не можуть швидко бігати чи багато разів підтягуватися, карають морально: їх змушують щодня вранці з’являтися на ранкову зарядку і займатися разом з солдатами строкової служби.
– І вони будуть це робити стільки часу, доки не підтягнуть свою фізичну форму до нормативів, – каже Володимир Михайлов.

За його словами, українські військовослужбовці повинні пробігати дві милі за 12 хвилин (американські – за 13 хвилин), відтискатися жінки на «п’ятірку» повинні сорок разів (американки – 50).

Архіви