В Україні типова олігополія, – політик

«В Україні є типова олігополія, де президент не самостійна особа. Він для різних аудиторій виголошує різні тексти. Одні для Венеціанської комісії, інші – для представників Євросоюзу, треті – для громадян. Останні відгуки, які ми чуємо від мас-медіа – спроби реформувати інформаційну політику, а як можливо провести системні реформи без відкритого інформаційного суспільства. Економіка України має стабільно важкий стан, зміни можливі лише за тиску знизу», – наголосив секретар Львівської міської ради, голова ЛОО партії «Пора» Володимир Квурт 7 червня під час засідання Прес-клубу на тему «Реформи від Віктора Януковича: 100 днів чи 1001 ніч? Коментарі експертів».

Учасники засідання наголошували, що для того аби провести системні зміни в економіці України. Необхідні послідовні короткострокові, середньострокові, довгострокові кроки, що не відображено у програмі економічних реформ президента та тиск знизу.

Участь у прес-клубі  взяли також голова ЛОО партії «Фронт змін» Степан Кубів, заступник директора з наукової роботи Львівського інституту банківської справи УБС НБУ Олексій Другов, секретар Львівської міської ради, голова ГО «Вектор» Андрій Іонов.

Експерти, зокрема О.Другов, зазначили, що у програмі не відображено розвитку ситуації із врахуванням зовнішніх чинників – ситуації в Європі, світової економічної кризи, не відображені кроки, спрямовані на впровадження енергозберігаючих технологій. Своєю чергою, В.Квурт відзначив, що на розгляд громадськості не представлено законопроектів, які стосуються реформування економіки країни, зокрема бюджетного кодексу. С.Кубів наголосив на тому, що для зміни ситуації необхідно вивести економіку з тіні. «У нас 90% економіки в тіні. Далі, для реформування, нам потрібно вивчити існуючу законодавчу базу, а потім кроки реформ», – додав С. Кубів.

Також для того, щоб провести зміни в економіці, зазначає С.Кубів, необхідно знайти «камікадзе», який проведе непопулярні реформи, втім хто саме їх може провести експерти не називають, оскільки практично вся політична еліта України зв’язана з тими чи іншими олігархічними кланами.

Архіви