В Україні індекс розвитку громадянського суспільства вищий, ніж в Росії, – дослідження

Індекс сталості розвитку Організацій громадянського суспільства (ОГС) в Україні у 2012 році виявився вищим, ніж в Росії, Білорусі, Молдові, Грузії, Вірмені та Азербайджані, але нижчим, ніж у Литві і Польщі.

Про це сьогодні, 28 серпня, за результатами проведеного дослідження повідомив виконавчий директор ТЦК «Творчий центр» Володимир Купрій.

За його словами, у минулому році сталий розвиток ОГС в Україні оцінили у 3,4 бали за шкалою від 1 до 7, де 1 – цей найкращий показник, а 7 – найгірший.

Індекс сталості розвитку громадянського суспільства розроблений Агентством США з міжнародного розвитку у партнерстві з місцевими організаціями в кожній країні і визначається з 1997 року. Тоді індекс України був на рівні 4 балів, поступово цей показник покращився до 3,4 у 2012 році. Для порівняння – у 2010-2011 роках індекс України був 3,5.

Як пояснив Володимир Купрій, сталість розвитку організацій громадянського суспільства оцінюється за сімома критеріями – правове середовище, організаційний розвиток, фінансова життєздатність, громадське представництво, надання послуг, інфраструктура і ставлення з боку громадськості.

«Індекс покращився завдяки невеличким позитивним зрушенням щодо можливості впливати на прийняття державних рішень, збільшенню організаційної спроможності і тому, що трохи покращилося ставлення громадськості до таких організацій», – зазначив Купрій.

Серед негативних факторів він назвав те, що організації громадянського суспільства все ще є дуже залежними від міжнародної технічної допомоги і мають кадрові проблеми (лише у 24% організацій є постійний персонал).

Найбільшою проблемою залишається фінансова забезпеченість – опитування 2012 року показало зменшення надходжень у 66% опитаних ОГС. «Крім того, – додав Купрій, – організації неприбуткового сектору все ще не вміють «продавати» чи «просувати» свої послуги».

Архіви