Українські урядовці надають перевагу російським соцмережам – КВУ

Низка українських урядовців великий відсоток свого робочого часу сидить в соціальних мережах, де активно пише та коментує дописи. Причому, значна частина з них надає перевагу російським мережам.

Про це сьогодні, 15 лютого, під час прес-конференції на тему: «Аналіз фінансових звітів партій: на що пішли державні гроші», яка відбулася у Львівському прес-клубі, повідомив генеральний директор ВГО КВУ Олексій Кошель.

– Чи має політик або державний службовець відкривати сторінки  в соціальних мережах «Вконтакті» та «Однокласники», користуватися електронною поштою з російським доменом? Адже в 2014 році Служба безпеки України повідомляла про загрозу використання цих соціальних мереж під час парламентських виборів. І тоді пропонували закрити доступ до російських соцмереж на період виборчої кампанії, – каже він.

За словами експерта, система голосування в Україні перебуває на рівні другої половини 19 століття. І саме це дає нам підстави вірити, що фальшування голосів не відбувається у великих масштабах.

– Тобто ми голосуємо за стандартами 19 століття – паперові бюлетені, скринька, спостерігачі, паперовий підрахунок. Зараз розробляють систему електронного виборчого підрахунку голосів від виборчої дільниці до центральної виборчої дільниці. Проте вона потребує сильного кіберзахисту, – вважає Олексій Кошель.

Він упевнений в тому, що Росія втручатиметься у процес виборів.

– Ми бачимо втручання Російської Федерації у вибори у США. Ми бачимо, що Норвегія під час виборів у березні цього року має намір відмовитися від електронних систем голосування і повертається до паперового варіанту, тому що є загроза кібервтручання з боку Росії, – говорить експерт. 

Архіви