Західне регіональне управління Державної прикордонної служби України не співпрацює з російськими ЗМІ та закрило для них будь-який доступ для роботи на кордонах України. Проте ворожі ЗМІ використовують різні, часто брехливі, методи, щоби потрапити на кордон і зняти сюжети.
– Минулого року в інтернеті був опублікований матеріал на тему, що українці масово виїжджають з України в Росію. А проілюстрували матеріал пунктом пропуску Шегині, де час від часу черги є. Коли ми перестали з ними (авт. – російськими ЗМІ) взагалі співпрацювати, відрубали доступ російських журналістів до кордону, вони почали пропонувати львівським журналістам гроші за такі матеріали. Але й наші, львівські журналісти, їм відмовляють, – розказує він.
Також, за словами Володимира Шеремети, російські ЗМІ намагаються маскуватися під місцеві.
– Два місяці тому дзвонила якась франківська телерадіокомпанія. Вона хотіла на кордоні попрацювати. Я кажу: «Добре, надсилайте листа». Листа вони не надіслали, той телефон вимкнутий. Я розумію, що хочуть дістатися до кордону. Віртуально вони пишуть, але хочеться і побувати там, – каже Шеремет.
Його колега, керівник Західного регіонального медіа-центру Міноборони України, підполковник Олександр Поронюк каже, що неправдиву інформацію поширює не тільки ворог. Вистачає нам і, так званих, громадських організацій та діячів, чия мета – тільки засвітитися.
– Я був присутній на одній зустрічі в облдержадміністрації. І один громадський діяч говорить, що наш госпіталь – переповнений наметами, чути стогони. Я питаю: «Коли ви останній раз були в госпіталі, коли ви бачили, щоби там намети стояли? Намети поїхали на схід”. А він сів з виконаним почуттям обов’язку. Засвітився і все, – каже Олександр Поронюк.